10 marca, 2020 Maciej M. Jeschke

Ćwiczenia Na Ramiona – 3, Które Najlepiej Wykonywać!

Ćwiczenia Na Ramiona - 3, Które Najlepiej Wykonywać!

Ćwiczenia na ramiona, czyli ujędrnienie i wzmocnienie rąk

Zastanawiasz się jakie ćwiczenia na ramiona są najskuteczniejsze? Przeczytaj artykuł i poznaj zasady jakie pozwolą Ci skutecznie trenować ramiona!

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Ćwiczenia na ramiona rządzą się podobnymi prawami jak trening reszty ciała

Trening ramion generalnie nie różni się od treningu pozostałych części ciała, przynajmniej jeżeli chodzi o ogólne podejście. Chcąc wywrzeć skuteczny wpływ na swoje mięśnie ramion musisz po prostu przestrzegać pewnych reguł.

O czym warto pamiętać przy ćwiczeniach na ramiona?

Ćwiczenia Na Ramiona – 3, Które Najlepiej Wykonywać!
Kliknij i Poznaj Autora!
  • Rozgrzewka – czyli odpowiednie przygotowanie do treningu pozwala nie tylko zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji, ale także pozwoli Ci osiągać lepsze wyniki co bezpośrednio przełoży się na efekt wizualny ramion. O tym, z jakich części powinien składać się trening napisałem już wcześniej.
  • Dieta – nawet najlepiej przeprowadzony trening nie przyniesie wielkich korzyści jeżeli będziesz miał źle odżywione ciało. Dieta bogata w cenne witaminy i minerały jakie dostarczają warzywa oraz, niezbędne do regeneracji mięśni pełnowartościowe białko, to podstawa.
  • Bodziec – trening powinieneś dopasować do efektu jaki chcesz osiągnąć. Na tej podstawie planuje się wiele parametrów decydujących o osiągnięciu ostatecznego efektu. Są to takie szczegóły jak jakość ćwiczeń, ilość ćwiczeń, ilość powtórzeń, długość przerw itd.

Co jest równie ważne dla mięśni ramion?

Jeżeli chodzi o dobór ćwiczeń najlepszych na ramiona to zdecydowanie wybór powinien skupić się na ćwiczeniach izolowanych.
Oczywiście sam dobór ćwiczeń to nie wszystko. Decydując się na wprowadzenie danego ćwiczenia do planu treningowego trzeba być pewnym jaki wywrze ono efekt na pozostałe części planu.

Miejmy na uwadze, iż ćwiczenia izolowane są to te, które koncentrują swoją pracę na pojedynczych mięśniach. Natomiast wielką zaletą tych ćwiczeń jest fakt, że są łatwiejsze do wykonania od ćwiczeń złożonych i z reguły w mniejszym stopniu narażają na kontuzję osoby początkujące.

Przykłady ćwiczeń izolowanych?

Powyższe przykłady to ćwiczenia pozwalające zaangażować do pracy praktycznie całe ramiona.

Bicepsy, tricepsy oraz barki

Nazwy te są oczywiście nazwami potocznym i nie zawierają w sobie wszystkich mięśni jakie będą pracować w trakcie wykonania ćwiczeń z powyższej listy. Jest to jednak łatwy sposób na skojarzenie ćwiczeń.

Ćwiczenia na ramiona są skuteczne, jeśli przestrzega się ogólnych zasad

Najlepszymi ćwiczeniami na ramiona są te, które są w pełni zbieżne z ogólnym celem osoby trenującej. Po prostu metody oderwane od ogólnego celu i planu są mało skuteczne. Łatwymi oraz bezpiecznymi do wykonania ćwiczeniami na ramiona są ćwiczenia izolowane, które pozwalają skupić się na wybranym obszarze ciała. Pozwolą osiągać one stosunkowo dobre wyniki przy jednoczesnym niskim stopniu ryzyka kontuzji.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!
, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section