9 marca, 2020 Maciej M. Jeschke

Ćwiczenia Na Schudnięcie – 7 Najlepszych Ćwiczeń!

Ćwiczenia Na Schudnięcie - 7 Najlepszych Ćwiczeń!

Ćwiczenia na schudnięcie – jak znaleźć te najlepsze?

Czy wiesz w jaki sposób ocenić przydatność ćwiczenia? Jak wybrać najlepsze ćwiczenia na schudnięcie skoro możliwości treningowe są dziś tak szerokie? Jeżeli jesteś osobą początkującą to nic dziwnego jeżeli trudno jest Ci się połapać w tym co będzie najlepiej sprawdzać się w odchudzaniu. Przeczytaj kilka ważnych informacji na temat dobrych praktyk doboru ćwiczeń poniżej!

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Ćwiczenia na schudnięcie – jak ocenić przydatność ćwiczenia?

Poprawnie umieszczone ćwiczenie w planie treningowym to takie, którego obecność można uzasadnić. Sprawa bardzo trywialna, ale wiele osób zdaje się mieć z tym problem. Chodzi dokładnie o to, by na etapie budowania planu treningowego dokładnie określić warsztat ćwiczeń jaki zostanie wykorzystany do uzyskania efektu. Po prost nie ma sensu skupiać się na ćwiczeniach na schudnięcie, które są mało efektywne. W końcu nikt z nas nie ma czasu na przeciętne lub słabe efekty.

Do skutecznego chudnięcia potrzebujesz dobrego planu. Musisz wiedzieć dokładnie co, kiedy i jak długo będziesz robić aby uzyskać określony efekt. W efektywnym chudnięciu chodzi o liczby i dobrą strategię.

Trener Maciej

Przygotowywanie planu treningowego „od kuchni”

Plan treningowy trener może przygotować ze względu na bardzo wiele celów treningowych. Od ogólnej rozbudowy ciała, przez redukcję wagi, po poprawę wybranych partii i na podniesieniu sprawności kończąc. Tak na prawdę plan jest wynikiem potrzeb jakie na daną chwilę ma osoba, która ma go wykonać. Od tego zależy dokładnie jego konstrukcja. Przykładowo, jeżeli celem jest zrzucenie 10 kg t taki plan będzie bogaty w najlepsze ćwiczenia na schudnięcie. Takimi zasadami kierują się trenerzy. Są to oczywiście bardzo ogólne wskazówki i nie uwzględniają one wielu merytorycznych aspektów treningowych, trudnych do opisania w całości nawet w bardzo obszernej książce.

Ćwiczenia Na Schudnięcie – 7 Najlepszych Ćwiczeń!
Kliknij i Poznaj Autora!

Co określa plan treningowy?

Plan treningowy określa bardzo wiele elementów. Jak często trenuje podopieczny, jakie wykonuje ćwiczenia, ile ich jest danego dnia, ile powtórzeń i ile serii każdego ćwiczenia powinien wykonywać, jakie ma robić przerwy pomiędzy poszczególnymi seriami, w jakim tempie wykonywać powtórzenia, jak powinna wyglądać jego rozgrzewka i tak dalej… Jest tego na prawdę sporo więc jeżeli czujesz, że ten temat Cię przygniata to najlepiej udaj się po pomoc do specjalisty, bo dzięki temu zaoszczędzisz sporo zdrowia i energii.

Techniczne założenia najlepiej zostawić do wykonania specjaliście. Dobrze przygotowany plan treningowy jest prosty do wykonania jednocześnie gwarantuje szybkie rezultaty.

Trener Maciej

Im bardziej zaawansowany jest trenujący tym więcej parametrów do kontroli będzie obejmował jej plan treningowy z ćwiczeniami na schudnięcie. Takie działanie ma to bowiem pozytywny wpływ na osiągane wyniki.

Ćwiczenia na schudnięcie są podstawą planu treningowego na spadem wagi

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Ćwiczenia na schudnięcie zdają się być pewnego rodzaju bazą planu treningowego ukierunkowanego na spadek masy ciała. Wydaje się, przynajmniej z perspektywy osoby ćwiczącej, że jest to rzecz łatwa do weryfikacji. „Dziś zrobię to ćwiczenie na schudnięcie, a jutro to. Efekty będą jak nic”. Otóż strategia doboru ćwiczeń jest nieco bardziej skomplikowana i podlega ona wielu innym zasadom.

Dobieranie ćwiczeń na schudnięcie – na co zwrócić uwagę

Jak zatem powinno poprawnie umieszczać się ćwiczenia w planie treningowym? Właśnie ze względu na cel jaki chcesz osiągnąć. Ustaliliśmy już dla przykładu, że pewna osoba chce schudnąć. Oto przykład

Mężczyzna chce zrzucić kilka kilogramów. Postanawia zapisać się na siłownię. Nie wie jakie wykonywać ćwiczenia więc chodzi trochę po bieżni, a później wykonuje kilka niezbyt złożonych i stosunkowo prostych ćwiczeń z umiarkowanym ciężarem.

W takim przypadku nadrzędnym celem takiej osoby jest wygenerowanie jak największego poboru energii. Wybierając zatem ćwiczenia do planu treningowego powinna taka osoba kierować się zasadą by w pierwszej kolejności wykonywać ćwiczenia złożone, angażujące wiele stawów do pracy jednocześnie.

Ćwiczenia złożone są dobre na schudnięcie

Dlaczego? Ponieważ dzięki takiemu podejściu w tym samym czasie zużycie energii może być nawet kilkukrotnie wyższe! Oznacza to, że trening może zacząć przynosić kilkukrotnie lepsze rezultaty.

Przykłady ćwiczeń złożonych dobrych na schudnięcie

Oto przykłady ćwiczeń złożonych proponowanych przeze mnie do zdecydowanego umieszczenia w planie treningowym jeżeli Twoim celem jest redukcja wagi ciała.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Czy ćwiczenia na schudnięcie to wszystko?

Chcąc uzyskać jak najlepszy efekt jak najniższym kosztem ważne jest posiadanie odpowiedniego planu. Skuteczny plan treningowy powinien być przygotowany z myślą o celach jakie stawia przed sobą osoba, która ma go wykonać. W tym przypadku, jeżeli celem jest redukcja wagi ciała to warto zaznaczyć, że najlepsze efekty osiągniesz łącząc wprowadzanie zmian żywieniowych (KLIKNIJ) wraz z rozpoczęciem treningów i wykonywaniem ćwiczeń na schudnięcie. Z kolei poprawnie umieszczone w planie ćwiczenia wspierają nadrzędny cel treningowy i należy o tym zawsze pamiętać.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section