22 kwietnia, 2020 Maciej M. Jeschke

Ćwiczenia na Spalanie Tkanki Tłuszczowej – 6 Skutecznych Propozycji

Ćwiczenia na Spalanie Tkanki Tłuszczowej - 6 Skutecznych Propozycji

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej

Ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej? Oprócz diety, ćwiczenia są jedną z najczęstszych strategii stosowanych przez osoby próbujące zrzucić dodatkowe kilogramy. Spalają kalorie, a to odgrywa kluczową rolę w odchudzaniu.

Przede wszystkim oprócz pomocy w zrzucaniu wagi, ćwiczenia zostały powiązane z wieloma innymi korzyściami. Przykłady? Poprawiają nastrój, wzmacniają kości i zmniejszają ryzyko wielu chorób przewlekłych.

Oto 6 najlepszych ćwiczeń na odchudzanie.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

1. Spacer

Oczywiście spacer jest jednym z najlepszych ćwiczeń na odchudzanie – i nie bez powodu.

Jest to wygodny i łatwy sposób dla początkujących na rozpoczęcie ćwiczeń bez poczucia przytłoczenia lub konieczności zakupu sprzętu. Jest to również ćwiczenie o mniejszym wpływie, co oznacza, że ​​nie obciąża stawów.

Łatwo jest go dopasować do codziennej rutyny. Aby dodać większą ilość kroków do dnia, spróbuj chodzić podczas przerwy w pracy, wchodzić po schodach.

Na początek staraj się chodzić przez 30 minut 3–4 razy w tygodniu. Możesz stopniowo zwiększać czas trwania lub częstotliwość spacerów.

2. Jogging lub bieganie

Jogging i bieganie to świetne ćwiczenia, które pomogą Ci schudnąć.

Chociaż wydają się podobne, kluczowa różnica polega na tym, że tempo joggingu wynosi zwykle między 6,4–9,7 km / h, podczas gdy tempo biegu jest to więcej niż 9,7 km / h.

Co więcej, badania wykazały, że jogging i bieganie może pomóc spalić szkodliwy tłuszcz trzewny, powszechnie znany jako tłuszcz z brzucha.

Ten rodzaj tłuszczu owija się na narządach wewnętrznych i został powiązany z różnymi chorobami przewlekłymi, takimi jak choroby serca i cukrzyca.

Zarówno bieganie, jak i jogging są świetnymi ćwiczeniami, które można wykonywać w dowolnym miejscu i łatwo je włączyć do swojej cotygodniowej rutyny. Aby rozpocząć, staraj się biegać przez 20–30 minut 3–4 razy w tygodniu.

Jeśli uważasz, że jogging lub bieganie na dworze jest ciężkie dla Twoich stawów, spróbuj biegać na miękkich powierzchniach, takich jak trawa. Ponadto wiele bieżni ma wbudowaną amortyzację, co możesz wykorzystać.

3. Jazda rowerem

Jazda na rowerze jest popularnym ćwiczeniem, które poprawia kondycję i pomaga schudnąć.

Chociaż jazda na rowerze odbywa się tradycyjnie na świeżym powietrzu, wiele siłowni i centrów fitness ma rowery stacjonarne.

Jazda na rowerze nie przyczynia się tylko do utraty wagi. Badania wykazały, że osoby regularnie jeżdżące na rowerze mają lepszą sprawność fizyczną, zwiększoną wrażliwość na insulinę oraz niższe ryzyko chorób serca, raka w porównaniu z tymi, którzy nie jeżdżą regularnie.

Jazda na rowerze jest świetna dla osób na każdym poziomie sprawności, od początkujących po sportowców. Co więcej, jest to ćwiczenie nie obciążające stawów.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

4. Trening siłowy

Trening siłowy jest popularnym wyborem dla osób, które chcą schudnąć. Ponadto może pomóc w budowaniu siły i wzrostu mięśni. Co może zwiększyć tempo spoczynkowego metabolizmu (RMR) lub liczbę kalorii spalanych przez organizm w spoczynku.

Jedno 6-miesięczne badanie wykazało, że wykonywanie 11 minut ćwiczeń opartych na sile 3 razy w tygodniu przyśpieszyło metabolizm średnio o 7,4%.

W tym badaniu wzrost ten był równoważny spaleniu dodatkowych 125 kalorii dziennie.

Ponadto liczne badania wykazały, że Twoje ciało nadal spala kalorie wiele godzin po treningu siłowym, w porównaniu z ćwiczeniami aerobowymi.

5. Trening interwałowy

Podczas gdy trening interwałowy, jest szerokim terminem, odnosi się do krótkich intensywnych ćwiczeń, które przeplatają się z okresami regeneracji.

Zazwyczaj trening HIIT trwa 10–30 minut i pozwala spalić dużo kalorii.

Jedno badanie z udziałem 9 aktywnych mężczyzn wykazało, że HIIT spala o 25–30% więcej kalorii na minutę niż inne rodzaje ćwiczeń, w tym trening siłowy, jazda na rowerze i bieganie na bieżni.

Oznacza to, że HIIT może pomóc Ci spalić więcej kalorii, poświęcając mniej czasu na ćwiczenia.

HIIT można łatwo włączyć do codziennej rutyny. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać rodzaj ćwiczeń. Na przykład bieganie, skakanie lub jazda na rowerze, a także czas ćwiczeń i odpoczynku.

Na przykład pedałuj jak najmocniej na rowerze przez 30 sekund, a następnie pedałuj w wolnym tempie przez 1–2 minuty. Powtarzaj ten wzór przez 10–30 minut.

6. Pływanie

Pływanie to świetny sposób, aby schudnąć i nabrać formy.

Sposób pływania wpływa na liczbę spalanych kalorii. Na 30 minut osoba ważąca 70 kg spala 298 kalorii wykorzystując styl grzbietowy, 372 kalorie wykorzystując styl klasyczny, 409 kalorii pływając motylem.

Jedno 12-tygodniowe badanie z udziałem 24 kobiet w średnim wieku wykazało, że pływanie przez 60 minut 3 razy w tygodniu zmniejszyło tkankę ich tłuszczową. Poprawiło elastyczność i zmniejszyło szereg czynników ryzyka chorób serca, w tym wysokiego całkowitego cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

Kolejną zaletą pływania jest jego niewielki wpływ na obciążenie stawów. To sprawia, że jest to świetna opcja dla osób z urazami lub bólami stawów.

Chcesz dowiedzieć się, od czego powinieneś/powinnaś zacząć odchudzanie? Więcej informacji znajdziesz tutaj!

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section