10 września, 2020 Maciej M. Jeschke

Czy Skakanie na Skakance Rozbudowuje Łydki?

Czy Skakanie na Skakance Rozbudowuje Łydki?

Skakanie na skakance rozbudowuje łydki ponieważ tak jak każde inne ćwiczenie plyometryczne może przyczynić się do stymulacji tkanki mięśniowej i w efekcie końcowym do jej wzrostu. Z drugiej jednak strony ta forma ćwiczeń pozwoli Ci spalić tysiące kilokalorii i może przyczynić się dzięki temu do obniżenia ogólnej masy ciała, ostatecznie zmniejszając obwód łydek.

Spis treści:

  1. Czy skakanie na skakance rozbudowuje łydki? – To zależy.
  2. Dlaczego skakanie na skakance rozbudowuje łydki?
  3. Co zrobić, aby skakanie na skakance nie rozbudowało łydek?
  4. Podsumowanie
Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Czy skakanie na skakance rozbudowuje łydki? – To zależy.

Generalnie rzecz biorąc ruch jaki ma miejsce podczas skakania na skakance może stać się przyczyną stymulacji tkanki mięśniowej do wzrostu. Jednak to w jakim stopniu łydki będą w stanie się powiększyć zależy od kilku innych czynników. Przede wszystkim należy brać pod uwagę to, że potencjalne powiększenie się łydek raczej nie będzie związane mocno z samym przyrostem nowych włókienek kurczliwych o ile spełni się pewien warunek, o którym piszę w dalszej części artykułu.

Dlaczego skakanie na skakance rozbudowuje łydki?

Taki trening „na masę” charakteryzują zupełnie inne zakresy powtórzeń niż ma to miejsce podczas skakania na skakance. Jednak sama aktywacja mięśni treningiem i/lub potencjalnie występujący stan zapalny po treningu (zakwasy) mogą jednak spowodować nieznaczne optyczne powiększenie się mięśni łydek. Zmiana ta natomiast będzie krótkotrwała i raczej mało zauważalna, a korzyści z regularnego skakania na skakance raczej dużo większe.

Co zrobić, aby skakanie na skakance nie rozbudowało łydek?

Najlepszym zabezpieczeniem siebie samego przed budową masy mięśniowej jest przebywanie na deficytowej diecie. 🙂 Taka dieta może charakteryzować się niedoborem białka (tego nie polecam) i niedoborem energii (polecam). W takich warunkach proces budowania masy mięśniowej jest znacznie utrudniony i skakanie na skakance na pewno nie stanie się przyczyną nadmiernej rozbudowy łydek.

Klikając w link poniżej poznasz z kolei dodatkowe 2 sposoby na poprawę wyglądu swoich łydek.

Wysmuklenie Łydek Nadmiernie Umięśnionych – 3 Sposoby

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

Podsumowanie

Intensywne treningi na skakance mogą spowodować nieznaczne powiększenie się objętości mięśni łydek. Zazwyczaj maksymalny przyrost, którego można się spodziewać oscyluje w granicach 1 cm i jest nietrwały bo spowodowany jedynie nagromadzeniem się wody i substancji odżywczych.

Dodatkowo, chcąc maksymalnie upewnić się, że skakanka nie wpłynie negatywnie na proporcję Twojego ciała rozważ w tym samym czasie rozpoczęcie deficytowej diety z podażą energii minimum -15% poniżej Twojego CPM.

A tutaj coś na motywację. 🙂

Czy Skakanie na Skakance Rozbudowuje Łydki?
, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section