15 kwietnia, 2020 Maciej M. Jeschke

Ile Białka ma Kurczak – Piersi, Skrzydełka i Inne Kawałki

Ile Białka ma Kurczak - Piersi, Skrzydełka i Inne Kawałki

Ile białka ma kurczak? Mięso to jest jednym z najczęściej spożywanych na całym świecie, szczególnie popularny wśród entuzjastów fitnessu, ponieważ jest doskonałym źródłem białka.

Żywność wysokobiałkowa może pomóc Ci osiągnąć cele związane ze zdrowiem i kondycją, takie jak budowanie mięśni, utrzymanie mięśni i utrata tłuszczu.

Jednak kurczak ma różne kawałki, w tym piersi, uda, skrzydła i podudzia. Każda część zawiera inną ilość białka, tłuszczu i kalorii, więc każda działa najlepiej do różnych celów treningowych.

W tym artykule przyjrzymy się ilości białka w różnych kawałkach kurczaka, w tym piersi, ud, skrzydeł czy podudzia.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Ile białka ma kurczak?

Pierś z kurczaka: 54 gramów białka

Pierś z kurczaka jest jednym z najpopularniejszych kawałków kurczaka.

Gotowana pierś z kurczaka bez skóry (172 gramy) zawiera 54 gramy białka. Jest to równe 31 gramów białka na 100 gramów. Pierś kurczaka ma 284 kalorie, czyli 165 kalorii na 100 gramów. 80% kalorii pochodzi z białka, a 20% z tłuszczu.

Pierś z kurczaka jest szczególnie popularna wśród kulturystów i tych, którzy chcą schudnąć. Dzięki wysokiej zawartości białka i niskiej zawartości kalorii możesz jeść ich więcej, nie martwiąc się o zbyt dużo kalorii.

Ile Białka ma Kurczak - Piersi, Skrzydełka i Inne Kawałki

Udko z kurczaka: 13,5 g białka

Udko z kurczaka to kolejny popularny kawałek mięsa, który jest nieco tańszy niż pierś z kurczaka. Jedno bezkostne gotowane udko z kurczaka (52 gramów) zawiera 13,5 gramów białka. Jest to równe 26 gramów białka na 100 gramów.

Udka z kurczaka mają 109 kalorii na udo lub 209 kalorii na 100 gramów. 53% kalorii pochodzi z białka, a 47% z tłuszczu.

Co ciekawe, uda z kurczaka mają nieco ciemniejszy kolor niż pierś z kurczaka. Jest tak, ponieważ udka kurczaka są bardziej aktywne i zawierają więcej mioglobiny. Ta cząsteczka pomaga zapewnić aktywnym mięśniom tlen, a także czyni je bardziej czerwonymi.

Niektórzy ludzie uważają, że ciemność ud z kurczaka nadaje im bardziej soczysty smak.

Pałka z kurczaka: 12,4 g białka

Noga kurczaka składa się z dwóch części – uda i podudzia. Podudzie jest dolną częścią nogi kurczaka, znaną również jako cielę. Jedno udko kurczaka bez skóry lub kości (44 gramy) zawiera 12,4 gram białka. Odpowiada to 28,3 gramom białka na 100 gramów.

Podudzia z kurczaka mają 76 kalorii lub 172 kalorii na 100 gramów. 70% kalorii pochodzi z białka, a 30% z tłuszczu.

Większość ludzi je podudzie ze skórką. Pałka kurczaka ze skórą ma 112 kalorii, z czego 53% kalorii pochodzi z białka, a 47% z tłuszczu.

Skrzydełko z kurczaka: 6,4 g białka

Skrzydełka z kurczaka składają się z trzech części – bębna, skrzydełka i końcówki skrzydła. Często są spożywane jako przekąski lub jedzenie w barze. Jedno skrzydło kurczaka bez skóry lub kości (21 gramów) zawiera 6,4 gramów białka. Jest to równe 30,5 g białka na 100 gramów.

Skrzydełka z kurczaka mają 42 kalorie na skrzydło lub 203 kalorii na 100 gramów. 64% kalorii pochodzi z białka, a 36% z tłuszczu.

Podobnie jak podudzia, większość ludzi je skrzydełka kurczaka ze skórką. Skrzydełko kurczaka ze skórą zawiera 99 kalorii, przy czym 39% kalorii pochodzi z białka, a 61% z tłuszczu.

Które kawałki kurczaka należy jeść, aby uzyskać najlepsze efekty?

Wyznacz cel

Kawałek kurczaka, który powinieneś jeść, zależy od Twoich celów zdrowotnych czy treningowych.

Nie masz pojęcia jak wyznaczyć swój cel? Przygotowaliśmy w poprzednich publikacjach kilka porad, które mogą Ci w tym pomoc! Sprawdź artykuł!

Chociaż wszystkie kawałki kurczaka są świetnym źródłem białka, niektóre są chudsze. Dodatkowy tłuszcz w udzie, podudzie i skrzydłach może przynieść korzyści niektórym celom, ale utrudnić innym.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

Utrata wagi

Jeśli próbujesz schudnąć, pierś z kurczaka jest dla Ciebie najlepszym kawałkiem. To najsmuklejsza część kurczaka, co oznacza, że ​​ma najmniej kalorii, ale najwięcej białka.

Na przykład pierś z kurczaka jest idealna dla kulturystów, ponieważ ma najmniej kalorii. Śledzenie kalorii jest szczególnie ważne dla kulturystów biorących udział w zawodach, biorąc pod uwagę, że właśnie wtedy muszą mieć niską zawartość tłuszczu.

Dieta niskowęglowodanowa/ketonowa

Jednak ludzie przestrzegający diety niskowęglowodanowej lub ketonowej mogą odnieść korzyści z jedzenia grubszych kawałków kurczaka, ponieważ potrzebują większej ilości tłuszczu w swojej diecie.

Budowanie masy mięśniowej

Jeśli Twoim celem jest budowanie masy mięśniowej lub przybieranie na wadze, będziesz musiał jeść więcej kalorii niż Twoje ciało spala codziennie. Ludzie, którzy należą do tej grupy, mogą czerpać korzyści z jedzenia grubszych kawałków kurczaka, ponieważ zawierają one więcej kalorii.

Utrzymanie masy mięśniowej/poprawienie regeneracji

Wreszcie ludzie, którzy chcą utrzymać masę mięśniową lub poprawić regenerację, mogą odnieść korzyści z jedzenia piersi. Zawiera najwięcej białka na wagę, co jest dla nich najważniejszym czynnikiem przy wyborze, który kawałek kurczaka zjada.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section