29 lipca, 2020 Maciej M. Jeschke

Ile Trzeba Jeździć Rowerem Żeby Schudnąć 5 kg?

Ile Trzeba Jeździć Rowerem Żeby Schudnąć 5 kg?

Aby schudnąć 5 kg czystej tkanki tłuszczowej jeżdżąc na rowerze musisz spalić około 38 500 kcal. To równowartość nawet 72 godzin ciągłej jazdy! Jednak nie wszystkie spalone w ten sposób kalorie będą pochodziły z tkanki tłuszczowej. W zależności od stopnia wytrenowania i intensywności jazdy na 1000 spalonych kalorii jedynie 30-40 % będzie pochodzić z tłuszczu.

Jak często jeździć rowerem żeby schudnąć 5 kg?

Tak naprawdę to zależy od Ciebie i od tego ile masz czasu na trening. Z wyliczeń łatwo przyjąć, że częstszy trening będzie sprzyjał zrzucaniu wagi. Jeżeli intensywność jazdy nie będzie zbyt wysoka, nie powinieneś mieć problemu z trenowaniem nawet codziennie. Trening tlenowy nie uszkadza włókien mięśniowych w takim stopniu w jakim robi to trening siłowy, a więc nie potrzeba aż tak wiele czasu na regenerację po każdym z treningów.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Aby schudnąć 5 kg jeżdżąc na rowerze trzeba mieć pod kontrolą swoją dietę

Jeżeli nie będziesz wiedział ile jesz, to tak naprawdę może okazać się że samo rozpoczęcie treningów nic nie da. Możesz nie zobaczyć żadnego efektu ponieważ jeżeli nie mierzysz w żaden sposób pożywienia, przez wykonywanie treningów podświadomie możesz zacząć jeść więcej. W efekcie deficyt powstający na treningach zostanie pokryty przez nadmierną konsumpcję i waga się nie zmieni.

Nie chodzi tu w żadnym wypadku o to by od razu zacząć stosować kompletny plan posiłków. Wystarczy, że nie zwiększysz swojego spożycia kiedy rozpoczniesz treningi.

Ile w ogóle potrzebuję czasu żeby schudnąć 5 kg jeżdżąc na rowerze?

Na spalenie 5 kg czystej tkanki tłuszczowej w praktyce potrzeba od 1 do 3 miesięcy. W zależności od wyjściowej wagi, czas ten może być różny. W przypadku osób o dużej masie ciała początkowy spadek wagi jest dość intensywny. Wynika to z procesu oczyszczania się organizmu z resztek kałowych, a także zmniejszenia się poziomu zatrzymanej wody.

Ta sama trasa, różny wysiłek

Jeżeli zapragniesz trenować z drugą osobą i pojedziecie w tym samym czasie tą samą trasą jednocześnie mierząc poziom waszego wysiłku pulsometrem, to może się okazać, że zmęczyliście się w różnym stopniu. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Wasza adaptacja do wysiłku jest na innym poziomie, możecie mieć różną wagę ciała, wasze rowery mogą charakteryzować się różnymi oporami toczenia. To dlatego tak ważne jest sprawdzać na bieżąco swój postęp. Jeżeli Twoim celem jest zrzucić 5 kg to po prostu zacznij to mierzyć!

Kompletną instrukcję pomiarów ciała poznasz klikając w ten link:

http://fitsy.eu/jak-sie-mierzyc/

Więcej o tym czym jest pulsometr przeczytasz klikając w ten link:

http://fitsy.eu/jak-szybko-poprawic-swoje-wyniki-treningowe/

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

Spalone kalorie nie zawsze pochodzą z tłuszczu

Twoje ciało może czerpać energię do życia (i wysiłku) z białek, tłuszczy oraz węglowodanów. Naturalnym jest, że wszystkie procesy wydzielające energię uzupełniają się ze sobą i pracują w ścisłym połączeniu. Proporcje zaangażowania w produkcję energii z danego źródła mogą się jednak zmieniać w czasie. Gdy wykonujesz lekki trening tlenowy to dużą część energii Twoje ciało pokrywa z utleniania kwasów tłuszczowych. Zaangażowanie tłuszczy w produkcję energii spada jednak wraz ze zwiększaniem intensywności wysiłku. Z drugiej strony, kiedy zaangażowanie tłuszczy jest wysokie, to tempo spalania kalorii jest niskie (lekki trening).

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section