20 lipca, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Jeść Dużo i Nie Tyć? – 1 Niezawodny Sposób

Jak Jeść Dużo i Nie Tyć? - 1 Niezawodny Sposób

Aby móc jeść dużo i nie tyć musisz zadbać o to by zjadać odpowiednio dużą ilość błonnika wraz z pożywieniem. Spożycie 25 – 40 g błonnika pokarmowego każdego dnia pozwoli Ci lepiej kontrolować apetyt i odczuwać większą sytość posiłków. Jedzenie dużej ilości warzyw i owoców pozwala znacznie zwiększyć objętość posiłków.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Dlaczego błonnik pokarmowy jest ważny?

Błonnik pokarmowy zapewnia prawidłowe działanie układu pokarmowego regulując między innymi perystaltykę jelit i ułatwiając formowanie się masy kałowej łatwej do wydalenia. Reguluje także poziom cukru we krwi. Spożywany wraz z produktami naturalnie zawierającymi duże jego ilości pozwala na zjadanie większych porcji posiłków.

Nie wszystkiego możesz zjeść więcej

Czy zjadanie 25 g błonnika dziennie oznacza, że mogę jeść wszystkiego więcej? Absolutnie nie! Przemiany energetyczne w Twoim ciele w dalszym ciągu zachodzić będą w ten sam sposób więc zjadanie wysokokalorycznych produktów nie wchodzi w grę. Ideą spożywania dużej ilości błonnika jest wypełnianie talerza warzywami i owocami (o niskiej gęstości energetycznej) co istotnie zwiększa zjadanie porcje.

Czy dodawanie do posiłków błonnika w proszku wystarczy?

Suplementacja preparatami zawierającymi błonnik, tylko po to by jeść go minimalnie zalecaną ilość, w mojej opinii jest bezcelowa. Jest tak dlatego, że samo włókno pokarmowe owszem, jest korzystne dla pracy przewodu pokarmowego, ale spożycie minimalne 25 g błonnika wraz z produktami spożywczymi jest zwyczajnie kwestią wypełniania talerza dużą ilością warzyw. Należy pamiętać, że poza błonnikiem warzywa zawierają cenne witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu.

Jak dużo naprawdę mogę zjeść?

Wiele warzyw, poza tym, że zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin i minerałów są jednocześnie ubogokaloryczne. Świeże warzywa w dużej części swojej masy składają się z wody co powoduje, że nawet zjadanie ich ogromnych ilości nie wpływa znacząco na spożywaną ilości kalorii. Wpływa to za to na odczuwanie większej satysfakcji ze zjadanych posiłków. Po prostu na talerzu masz więcej jedzenia.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

Czy to dobra metoda na odchudzanie?

I tak i nie. W zależności od tego jak dużo chcesz schudnąć, może okazać się, że wprowadzenie do diety większej ilości warzyw pozwoli Ci się pozbyć na początku kilku kilogramów. Nie liczyłbym natomiast w ten sposób na zrzucenie w efektywny sposób 10 czy 20 kg. Początkowy spadek wagi związany jest zazwyczaj z oczyszczaniem się organizmu.

Mechanizm głodu

Więcej wskazówek na odchudzanie zawarłem w artykule opisującym dokładnie mechanizm głodu, który przeczytasz klikając w ten link:

http://fitsy.eu/jak-oszukac-zoladek-i-nie-czuc-glodu/

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section