27 lipca, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Łatwo Zrzucić 2 kg? – Podajemy Najlepsze Sposoby!

Jak Łatwo Zrzucić 2 kg? - Podajemy Najlepsze Sposoby!

Aby łatwo zrzucić 2 kg wystarczy tak naprawdę, że ograniczysz spożycie węglowodanów i sodu przez okres minimum 1 tygodnia jednocześnie wykonując 3-4 treningi tlenowe np. w formie jazdy na rowerze. Twoje ciało stanie się bardziej jędrne i waga ulegnie zmianie dzięki pozbyciu się nadmiaru zgromadzonej wody.

Czy zrzucenie 2 kg jest łatwe?

Tak! Jest łatwe dla każdego kto ma plan na to. Generalnie 2 kg to różnica, którą niektóre osoby mogą zanotować nawet w ciągu 1 dnia, gdyby porównały pomiar z samego rana i tuż przed pójściem spać. Zrzucenie 2 kg to absolutnie łatwe zadanie, które będzie osiągalne również dla Ciebie po przeczytaniu tego wpisu.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Z jaką największą szybkością mogę spalać tłuszcz?

Wiele osób zaniedbujących przez lata swoje ciała zastanawia się w pewnym momencie jak szybko mogą teraz nadrobić utracony czas. Diety typu 1000 kcal kuszą, ponieważ obiecują szybki efekt (oczywiście nie polecam ich). Powstaje więc fundamentalne pytanie – z jaką największą szybkością możesz spalać tkankę tłuszczową? Oto odpowiedź.

Tempo z jakim możesz spalać tkankę tłuszczową zależy wprost od Twojego poziomu wytrenowania, wagi, wieku oraz ilości czasu jaki poświęcisz na wysiłek fizyczny. Podpierając się w tym miejscu wzorem bilansu energetycznego – żeby spalać szybko kalorie (i tłuszcz) musisz się dużo ruszać! Ta sama osoba mając siedzącą pracę może spalać na dobę 2000 kcal lub nawet kilka tysięcy kalorii, wszystko zależy od poziomu aktywność fizycznej.

Czy warto jest szybko pozbywać się wagi?

Na to pytanie pewnie każdy, przed kim czeka wyzwanie zrzucania kilku kilogramów odpowiedziałby, że warto i najlepiej aby łatwo się to odbyło. Pytanie, czy faktycznie warto szybko zrzucać wagę?

Z jednej strony na pewno warto jeżeli chodzi o osiągnięcie szybkiej satysfakcji i motywacji do dalszej pracy. Z drugiej strony szybkie zrzucanie wagi wiąże się zazwyczaj z wdrożeniem na raz wielu metod i dość mocną zmianą stylu życia – nie każdy kto podejmuje taką próbę jest w stanie utrzymać takie tempo. W efekcie może się okazać, że po wspaniałym starcie brakuje sił by kontynuować odchudzanie.

Taka sytuacja na szczęście nie dotyczy osób, które chcą pozbyć się łatwo 2 kg. Jest to na tyle mała zmiana, że każdy powinien sobie z nią poradzić niezależnie czy będzie stosował wiele metod jednocześnie czy wybierze spokojniejszą, ale dłuższą drogę.

Czy szybkie spalanie tłuszczu jest bezpieczne?

Zbyt szybka utrata wagi może nieść ze sobą negatywne dla zdrowia konsekwencje. Największym zagrożeniem jest gwałtowny niedobór składników pokarmowych i witamin. W naturalny sposób, aby zrzucać szybko wagę, deficyt energetyczny w równaniu bilansu energetycznego musi być spory – to niesie za sobą bezpośrednie zubożenie organizmu w mikroelementy takie jak chociażby żelazo, potas czy wapń.

Przy drastycznych zmianach żywieniowych szalenie istotną rolę odgrywa umiejętność poprawnego bilansowania dziennego jadłospisu. W innym wypadku istnieje spore zagrożenie nabawienia się przykrych konsekwencji zdrowotnych np. anemii (szczególnie kobiety).

Dlaczego moja waga się waha?

Twoja waga może zmieniać się w ciągu doby nawet o 4-5 kg! Takie różnice oczywiście dotyczą osób o naturalnie dość dużej wadze, jednak pokazuje to dosadnie, że waga człowieka zmienia się w ciągu dnia w dużym stopniu. Pomyśl przez chwilę o tym, ile łącznie mogą ważyć Twoje posiłki i wszystkie napoje, które wypijasz w ciągu dnia.

Zmiany hormonalne również są tu nie bez znaczenia, szczególnie w przypadku kobiet. Naturalnym jest bowiem proces zatrzymywania się wody w organizmie w fazie lutealnej cyklu miesiączkowym w skutek gwałtownych (acz naturalnych) zmian w poziomach hormonów.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

Instrukcja na pozbycie się łatwo 2 kg

Poniżej znajdziesz kilka najlepszych sposobów na pozbycie się 2 kilogramów. Prawdopodobnie wystarczy, że zastosujesz pojedynczą z metod dostatecznie długo aby zrzucić łatwo 2 kg, jednak dozwolone jest łączenie metod.

1. Ogranicz spożycie węglowodanów do minimum

Twoje ciało magazynuje pewne ilości energii w postaci glikogenu (połączone ze sobą cząsteczki glukozy) zmagazynowanego w wątrobie i mięśniach. Glikogen pomimo, że sam stanowić może masę maksymalnie kilkuset gramów, to wiąże on w swojej strukturze cząsteczki wody przez co jeżeli Twoje ciało zmagazynowało go dużo – Twoja waga może być większa.

Celowe ograniczanie ilości zmagazynowanego glikogenu osobiście traktuję jako metodę dobrą do zrzucenia „na szybko” kilku kilogramów – permanentne wypłukiwanie glikogenu z mięśni i wątroby w dłuższej perspektywie czasu może jedynie pogorszyć osiągane wyniki na treningach.

2. Ogranicz spożycie sodu

Spożywanie wysoko przetworzonych produktów niesie ze sobą ryzyko spożywania nadmiaru sodu, nawet jeżeli nie używasz soli do doprawiania posiłków. Jeżeli jesz często fast food lub produkty, które wystarczy jedynie podgrzać by otrzymać gotowy posiłek – prawie na pewno jesz za dużo sodu.

Postaraj się zamienić gotowe posiłki na te przyrządzane całkowicie przez Ciebie i jednocześnie unikaj dodawania dużej ilości soli kuchennej do tego co gotujesz. Sód i potas to pierwiastki regulujące gospodarkę wodą organizmu. Jeżeli będziesz spożywać duże ilości sodu to Twoje ciało będzie magazynować nadmiar wody by zachować homeostazę. To są zbędnie magazynowane kilogramy.

3. Spożywaj więcej błonnika

Błonnik jest takim składnikiem pokarmowym, który ma zdolność do poprawy funkcjonowania układu pokarmowego. Wiele osób przez złe wybory żywieniowe spożywa go najzwyczajniej w świecie za mało! Jednocześnie może to prowadzić do trudności w pozbywaniu się resztek pokarmowych i powodować ich zaleganie. Jest to złe zarówno dla zdrowia jak i Twojej wagi.

Więcej na temat spożywania błonnika napisałem w tym artykule:

http://fitsy.eu/jak-jesc-duzo-i-nie-tyc/

4. Zacznij więcej się ruszać

Zarówno treningi mające na celu wypłukanie z mięśni glikogenu, jak i te wykonywane z perspektywą długotrwałej poprawy zdrowia, będą dobre. Po prostu do efektywnego zrzucania wagi warto się trochę poruszać. Idź na siłownię, zajęcia fitness, pobiegaj lub wsiądź na rower. Ważna jest regularność i systematyczność więc ustal najlepiej na samym początku co chcesz osiągnąć w kwestii swojego poziomu aktywności fizycznej.

Chcesz wiedzieć co Światowa Organizacja Zdrowia (WHO zaleca w kwestii sportu? Kliknij w ten link:

http://fitsy.eu/jak-czesto-cwiczyc-zeby-byly-efekty-odpowiada-trener/

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section