6 marca, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Najszybciej Schudnąć z Brzucha?

Jak Najszybciej Schudnąć z Brzucha?

Czy istnieją? Jak najszybciej schudnąć z brzucha? Przeczytaj skuteczne sposoby na poprawę wyglądu talii!

Do dobrego zrozumienia problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej dolnej części brzucha, warto jest przypomnieć, że ciało magazynuje energie w dość specyficzny sposób. Każdy człowiek ma nieco inne predyspozycje do odkładania się tkanki tłuszczowej jeżeli chodzi o części ciała.

U niektórych kobiet będzie to okolica pośladków, u niektórych z kolei uda. Niektórzy mężczyźni z kolei mają problem z wystającym brzuchem, którego powodem jest silne otłuszczenie narządów, a u innych to kwestia tkanki tłuszczowej podskórnej.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Możliwych kombinacji jest naprawdę sporo. Faktem jednak jest, że mimo wszystko przybieramy na masie dość proporcjonalnie. Wiele osób twierdzi, że chciałoby poprawić wygląd tylko jednej partii. Selektywne zmiany w organizmie są raczej niemożliwe, a na pewno bardzo trudne do osiągnięcia i zdecydowanie nie warte zachodu.

Ludzki organizm funkcjonuje jako jedność. Chcąc poprawić wygląd jednej części ciała, skup się na ogólnym podejściu. Wytwórz warunki, w których organizm będzie miał powody by sięgnąć po zapasy energii.

To zagadnienie opisałem nieco szerzej w artykule nr 33/90. Zachęcam Cię zatem gorąco do jego lektury. Jeżeli chodzi o „dolne partie brzucha”, to niestety rozumienie większości osób jest błędne. Popularne tak kostki nazywane bardzo często „sześciopakiem” czy „kaloryferem” to nic innego jak mięsień prosty brzucha.

Często początkujące osoby na siłowni, za zły wygląd talli obwiniają niedotrenowanie właśnie tej partii mięśniowej. W rzeczywistości dużo częstszym problemem okazuje się być nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy pasa.

Jak Najszybciej Schudnąć z Brzucha?
Kliknij i Poznaj Autora!

Aby mieć widoczny sześciopak musisz schudnąć!

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pokaźny wygląd mięśni brzucha wymaga zredukowania ogólnej ilości tkanki tłuszczowej do całkiem niskich wartości. Jest to zadanie dość wymagające. Tym więcej pracy należy włożyć, im więcej na starcie posiada się zapasów energetycznych zgromadzonych pod postacią tkanki tłuszczowej.

O tym z kolei napisałem trochę przy okazji artykułu numer 47/90. Również gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z nim!

Trening dolnych partii brzucha jest rzeczą abstrakcyjną. Ćwiczenia na mięśnie brzucha pozwolą jedynie wzmocnić jego siłę oraz nieznacznie uwidocznią ich zarys. Efekt zależny jest bezpośrednio od ogólnego otłuszczenia organizmu jakim się charakteryzujesz. Chcąc wyraźnie wyeksponować tę partię mięśniową niezbędne będzie obniżenie ogólnej ilości tkanki tłuszczowej w organizmie.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section