13 kwietnia, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Schudnąć z Bioder – Wypróbuj te 10 Ćwiczeń!

Jak Schudnąć z Bioder - Wypróbuj te 10 Ćwiczeń!

Od czego zacząć, kiedy chcę schudnąć z bioder?

Jak schudnąć z bioder? Pytanie to często na początku współpracy zadają mi podopieczne. Odpowiedź jest następująca. Jeżeli chodzi o spalanie tłuszczu i uwydatnianie mięśni, szczególnie wokół bioder, warto skupić się na połączeniu diety i ćwiczeń. Nie można po prostu zredukować skutecznie tkanki tłuszczowej w jednym obszarze ciała. Ważne jest, aby skupić się na utracie ogólnej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym trenowaniu tkanki mięśniowej.

Więcej o ogólnych zasadach w podejściu do redukowania tkanki tłuszczowej napisałem w artykule o 6 prostych krokach do spalenia tłuszczu z ramion.

Po rozpoczęciu odchudzania możesz skoncentrować się na ćwiczeniach, które mogą pomóc Ci zaangażować do pracy mięśnie w okolicach bioder. Mniejsza ilość tłuszczu i rozbudowane mięśnie mogą przyczynić się do spalania kalorii w szybszym tempie, ułatwiając Ci jednocześnie kontrolę wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najlepszych ćwiczeniach na zrzucenie kilku centymetrów z bioder oraz budowaniu mięśni pośladków to czytaj dalej!

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Ćwiczenia i pomysły na trening pomagające schudnąć z bioder

1. Klasyczne przysiady

Przysiady są wszechstronnym ćwiczeniem ukierunkowanym na mięśnie w dolnej części ciała. Możesz robić przysiady przy użyciu swojej masy ciała, tak na prawdę, bez wychodzenia z domu!

Po opanowaniu podstawowej wersji ćwiczenia możesz dodatkowo uczynić je trudniejszym, trzymając w trakcie ruchu hantle w każdej ręce lub Kettlebell obiema rękoma.

Aby zrobić prawidłowy przysiad, zastosuj się do tego materiału wideo – KLIKNIJ TUTAJ!

2. Przysiad z wykrokiem w bok

To ćwiczenie w trakcie ruchu angażuje naprzemianstronnie do pracy Twoje kończyny. Jego zaletą jest możliwość rozciągnięcia mięśni przywodzicieli ud w trakcie ruchu. Ćwiczenie to mimo swojej atrakcyjności nie jest jednak wolne od wad. Poprzez koncentrację na unilateralnej (jednostronnej) pracy może ono okazać się dla niektórych osób zbyt trudne. Jeżeli odczuwasz dyskomfort w trakcie wykonywania tego ćwiczenia to po prostu je pomiń.

Aby zrobić prawidłowy przysiad z wykrokiem w bok, zastosuj się do tego materiału wideo – KLIKNIJ TUTAJ!

3. Wymachy nogą w bok

Powyższe ćwiczenie to ruch skierowany na pośladki i okolice bioder. Wykorzystuje ono również w pewnym stopniu mięśnie Twojego centrum, czyli mięśni głębokich brzucha, do stabilizacji. Jeśli podczas tego ćwiczenia masz problemy z bólem pojawiającym się w kolanach, użyj maty.

Aby wykonać prawidłowy wymach nogą w bok, zastosuj się do materiału wideo, który załączyłem – KLIKNIJ TUTAJ!

4. Przysiad przy ścianie

To ćwiczenie wykonywane głównie w celu wzmocnienia mięśnia czworogłowego uda. Charakteryzuje się dwoma kątami prostymi utworzonymi przez ciało w końcowej fazie ruchu, jednym na biodrach i jednym na kolanach. Może być świetnym krokiem naprzód w procesie budowania wytrzymałości tych mięśni.

Ćwicząc opierasz plecy na ścianę, rozstawiając stopy na szerokość barków jednocześnie nieco oddalając je od ściany.

Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, zastosuj się materiału wideo. KLIKNIJ TUTAJ!

5. Chód z gumą

Ćwiczenie to wykorzystuje opór gumy aby utrzymać napięcie okolic bioder podczas ruchu poprzecznego. Jest to doskonałe ćwiczenie wzmacniające pośladki.

Opaskę gumową umieść wokół kostek (lub kolan jeśli będzie Ci zbyt trudno) i stań nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Zegnij nieznacznie kolana i pochyl się do przodu w biodrach. Jednocześnie utrzymuj napięcie mięśni brzucha i pośladków. Plecy przez cały czas trzymaj prosto!

Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie możesz postępować zgodnie ze wskazówkami na wideo – KLIKNIJ TUTAJ!

6. Step-ups

Step-up to świetne ćwiczenie dla dolnej części ciała. Jest idealne dla wszystkich, ponieważ można je zmodyfikować w dowolny sposób, aby poprzez dobranie odpowiednich obciążeń stworzyć zabójczy trening dla każdego. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczęłaś ćwiczenia, czy trenowałaś od lat. Cechuje się ono względnie niskim ryzykiem kontuzji i po kilku indywidualnych poprawkach może zapewnić bardzo dobry trening cardio!

Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, zastosuj się materiału wideo –KLIKNIJ TUTAJ!

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

7. Podnoszenie nogi leżąc na boku

Jak schudnąć z bioder przy użyciu tego ćwiczenia? Spalając kalorie! Podnoszenie nóg leżąc na boku obejmuje odepchnięcie nogi od osi pionowej ciała i uniesienie jej do pełnego odwiedzenia w stawie biodrowym. Jest to świetne ćwiczenie izolowane i prosty sposób na ujędrnienie mięśni pośladków. Możesz to zrobić w pozycji leżącej lub stojącej, używając tylko swojej masy ciała lub wykorzystać jako dodatkowa siłę oporu opaskę elastyczną założoną na kolanach.

Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie, zastosuj się do tego materiału wideo – KLIKNIJ TUTAJ!

8. Jump squat

Jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń spalających kalorie, które dodatkowo można wykonywać bez sprzętu wykorzystując jedynie masę własnego ciała. Podczas gdy regularne przysiady są świetne, połączenie skoków i przysiadów zapewni Ci jeszcze lepsze rezultaty dzięki większemu zaangażowaniu mięśni dolnych części ciała.

Jump squat to zaawansowane ćwiczenie plyometryczne, które łączy podstawowy przysiad oraz energiczny wyskok. Mimo jego wysokiej skuteczności należy zachować ostrożność w trakcie jego wykonywania. Jest to ćwiczenie o dużym stopniu trudności.

Aby prawidłowo wykonać to ćwiczenie obejrzyj to wideo – KLIKNIJ TUTAJ!

9. Wchodzenie po schodach

Wchodzenie po schodach to ćwiczenie, które bez większych przygotowań możesz wykonać o każdej porze. Jest to szczególnie dobre w przypadku osób pracujących w pozycji siedzącej przez większość dnia. Rozpoczynając swój dzień pracy po prostu wybierz schody zamiast windy!

Spontaniczne aktywności fizyczne, takie jak wchodzenie po schodach, są ściśle związane z poprawą zdrowia psychicznego. Powodują one, że ciało uwalnia endorfiny, tak zwane hormony dobrego samopoczucia. Zapewniają one również w pewnym stopniu czas na przemyślenie i refleksję bieżących spraw. Te czynniki mogą okazać się kluczowe w radzeniu sobie ze stresem i napięciami na co dzień.

Jak schudnąć z bioder wykorzystując to ćwiczenie? Wchodź po schodach kiedy tylko możesz! Możesz także wykorzystać do tego ćwiczenia specjalne maszyny dostępne w niektórych klubach fitness, które imitują wchodzenie po schodach. Przykład takiego sprzętu – Excite® Climb Technogym. Jeśli ta forma ruchu Cię przekonuje to możesz zainspirować się zestawem ćwiczeń ukazanym w tym wideo – KLIKNIJ TUTAJ!

10. Wykonuj ćwiczenia cardio

Więcej informacji na temat tego rodzaju ćwiczeń znajdziesz w artykule zatytułowanym „Jak Schudnąć z Twarzy – 7 Wskazówek, Które Ci Pomogą!„.

A więc, jak schudnąć z bioder? Wykorzystując wiele technik na raz!

Walka z dodatkowymi kilogramami tłuszczu to wojna wielu bitew. Przyda się odpowiednio zbilansowana dieta, wystarczająca ilość snu oraz odpowiednia dawka ruchu. Pozytywne nastawienie do wyniku oraz odpowiednia ilość czasu także będą mile widziane.

Jeżeli chciałabyś zmienić swoją sylwetkę pod okiem eksperta, możesz podjąć współpracę ze mną w tym miejscu – KLIKNIJ.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section