14 kwietnia, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Schudnąć z Nóg – 8 Sposobów na Szybkie Spalanie!

Jak Schudnąć z Nóg - 8 Sposobów na Szybkie Spalanie!

Od czego zacząć, kiedy chcę schudnąć z nóg?

Jak schudnąć z nóg? Najpierw musimy zrozumieć jedną rzecz: nie jesteśmy w stanie zredukować tkanki tłuszczowej w jednym miejscu na ciele.

To dlatego, że utrata tłuszczu jest rodzajem podejścia „wszystko albo nic”. Możesz zmniejszyć ogólną tkankę tłuszczową, jedząc zdrowo i ćwicząc, ale Twoje ciało nie wie, gdzie spala tłuszcz.

Wiemy, nie do końca to, co chcesz usłyszeć. Natomiast jest kilka zasad, które do których możesz się zastosować, aby usunąć obrzęki i ujędrnić nogi, jednocześnie tracąc na wadze.

1. Ogranicz spożycie soli

Sól powoduje, że Twoje ciało zatrzymuje nadmiar wody, co powoduje obrzęki, które mogą wpływać na całe ciało, w tym biodra i uda. Woda podąża za solą, więc im więcej jesz, tym więcej wody gromadzi się zamiast być filtrowanym przez nerki.

Zgodnie z zaleceniami American Heart Association większość ludzi potrzebuje 1500 miligramów sody dziennie (górna granica to 2300 miligramów) – ale wielu z nas przyjmuje jej znacznie więcej.

Ogranicz to, ograniczając przetworzoną żywność, taką jak sosy, warzywa w puszkach i zupy, które często zawierają sód.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

2. Dodaj więcej elektrolitów do swojej diety

Widziałeś/aś je w napojach sportowych, ale elektrolity, takie jak wapń, magnez i potas, są w wielu zdrowych produktach spożywczych, które mogą pojawić się w Twojej diecie.

Czy naprawdę potrzebujesz elektrolitów podczas treningu?
Wszystkie – a zwłaszcza potas – konkurują z solą. Im więcej masz elektrolitów, tym mniej soli zatrzyma Twoje ciało. Pomaga utrzymać równowagę płynów w stabilnym stanie, dzięki czemu Twoje ciało wypłukuje retencję wody.

Ciemnozielone warzywa, jogurt i banany są doskonałymi źródłami różnych rodzajów elektrolitów. Każdy powinien codziennie starać się o nawet niewielką porcję owoców i warzyw.

3. Ogranicz węglowodany

Kiedy Twoje ciało przekształca węglowodany w glikogen, są one przechowywane wraz z wodą w wątrobie i mięśniach. Oznacza to, że im więcej węglowodanów jesz, tym więcej wody gromadzi Twoje ciało.

Dlatego wiele osób uważa, że natychmiast traci kilka kilogramów na diecie niskowęglowodanowej. Wiele z nich to masa wody.

Spożywać należy co najmniej 75 do 100 gramów węglowodanów dziennie, chociaż niektóre osoby mogą potrzebować nieco więcej w zależności od ich wzrostu, masy ciała i poziomu aktywności.

4. Zacznij dzień od filiżanki kawy

Kawa ma bardzo łagodne działanie moczopędne i może stymulować metabolizm.

Pamiętaj jednak by kontrolowac ilość spożywanej kawy. Może to prowadzić do sytuacji, które przyczyniają się do przejadania się w nocy i złego samopoczucia.

Sugerujemy trzymania się dwóch filiżanek dziennie maksymalnie.

5. Noś ze sobą butelkę wody

Wydaje się to sprzeczne z intuicją, ale im mniej wody pijesz, tym bardziej Twoje ciało ją trzyma. Picie dużej ilości wody wypłukuje nadmiar soli i płynów, których organizm nie potrzebuje, zmniejszając obrzęki.

Pomaga także ograniczyć apetyt, ponieważ odwodnienie wywołuje głód. Sugerujemy w celowanie od dwóch do trzech litrów dziennie – na wyższym poziomie, jeśli ćwiczysz lub na dworze jest gorąco.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

6. Wprowadź trening cardio do swojego harmonogramu

Ćwiczenia aerobowe to kolejny sposób na wypłukanie nadmiaru soli i płynów. Co więcej, każda aktywność, która przyspiesza tętno, jest również sposobem na wydawanie kalorii i spalanie tkanki tłuszczowej – w tym na biodrach i udach.

Im wyższe spalanie kalorii, tym większy deficyt kalorii możesz stworzyć i tym bardziej prawdopodobne jest, że zrzucisz wagę i zrzucisz tłuszcz.

Obszerniej wyjaśniliśmy to w artykule „Jak Schudnąć z Twarzy„.

7. Obserwuj swoje posiłki

Prowadzenie codziennego rejestru każdego posiłku, który wkładasz do ust, pomaga zachować kontrolę, gdy próbujesz zrzucić tłuszcz. Polecamy aplikację Fitatu, ponieważ jest łatwa w użyciu i posiada większoścć produktów spożywczych (ale zwykłe stare kartki i długopisy również działają dobrze).

Dbanie o dietę oznacza również planowanie posiłków z wyprzedzeniem tak często, jak to możliwe.

8. Jedz więcej błonnika i białka

Każdy posiłek powinien zawierać błonnik i białko. Aby przyspieszyć odchudzanie, ponieważ oba makroskładniki odżywcze pomagają utrzymać pełnię przy mniejszej ilości kalorii.

W szczególności białko jest niezbędne do budowy beztłuszczowej masy mięśniowej, dzięki której nogi będą wyglądać świetnie.

Sugerujemy 25–35 gramów błonnika i 75–100 gramów białka dziennie, które pochodzić będą z warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych i chudego mięsa.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section