12 kwietnia, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Schudnąć z Ramion w 6 Prostych Krokach?

Jak Schudnąć z Ramion w 6 Prostych Krokach?

Jak schudnąć z ramion? Czy jest to w ogóle możliwe w krótkim czasie?

Jak schudnąć z ramion? Czy zadaliście sobie kiedyś to pytanie? Zrzucanie tłuszczu może być trudne, zwłaszcza gdy jest skoncentrowane na określonym obszarze ciała.

Ramiona są często uważane przez kobiety za obszar problemowy, przez co wiele z nich szuka sposobów na utratę dodatkowej ilości tłuszczu z ramion. Na szczęście istnieje kilka metod odchudzania i trenowania ramion!

Oto 6 sposobów na zmniejszenie tkanki tłuszczowej ramion i ogólną poprawę swojej sylwetki.

1. Skoncentruj się na ogólnej utracie wagi

Redukcja wagi to technika, która koncentruje się na obniżeniu całkowitej ilości tkanki tłuszczowej w ciele. Jest to bardzo popularny w świecie fitness proces, o którym na pewno niejednokrotnie słyszałaś. Warto tu podkreślić, że efekty redukcji dla ogólnego wyglądu mogą być niesamowicie korzystne. Niestety dla poszczególnych części ciała niekoniecznie muszą okazywać się bardzo skuteczne. Wielkie znaczenie mają tutaj indywidualna budowa ciała i genetyczne predyspozycje.

Badanie na 104 osobach wykazało, że ukończenie 12-tygodniowego programu treningu oporowego przy użyciu tylko niedominującego ramienia zwiększyło ogólną utratę tkanki tłuszczowej, ale miało niewielki wpływ na konkretny obszar ciała, jaki ćwiczony był w trakcie eksperymentu.

Inne małe, 12-tygodniowe badanie, wykazało, że trening oporowy koncentrujący się na jednej nodze był skuteczny w zmniejszaniu całkowitej tkanki tłuszczowej, ale nie zmniejszał tkanki tłuszczowej w trenowanej nodze.

Dlatego chcąc schudnąć z ramion najlepiej skupić się na ogólnej utracie masy ciała i na ćwiczeniach rozbudowujących mięśnie, zamiast skupiać się na utracie tłuszczu tylko z wybranej części ciała.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

2. Zacznij podnosić ciężary

Trening oporowy jest rodzajem ćwiczeń, które polegają na działaniu przeciwko sile i skutkują rozbudową masy mięśniowej oraz zwiększeniem siły trenowanych mięśni.

Podnoszenie ciężarów jest częstym przykładem treningu oporowego. Pomimo, że wysiłek ten nie spowoduje szczególnie większej utraty tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, to może on pomóc Ci w procesie ogólnej utraty tłuszczu nagromadzonego w organizmie. Ramiona będą dzięki temu bardziej jędrne oraz będą wyglądały na szczuplejsze!

Na przykład jedno 12-tygodniowe badanie z udziałem 28 kobiet z cukrzycą typu 2 wykazało, że trening o niskiej intensywności sprzyja całkowitej utracie tłuszczu.

Budowanie beztłuszczowej masy ciała może pomóc w przyspieszeniu metabolizmu i zwiększeniu liczby spalanych w spoczynku kalorii w ciągu dnia. Ten rodzaj wysiłku fizycznego pomoże Ci bardzo szybko schudnąć z ramion!

3. Zwiększ spożycie błonnika

Dodanie kilku dodatkowych porcji błonnika do diety może przyspieszyć odchudzanie i pomóc w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Błonnik porusza się powoli przez układ trawienny, co wydłuża czas potrzebny na opróżnienie żołądka i pomaga dłużej czuć się sytym. Według badania z udziałem 252 kobiet, każdy gram spożywanego błonnika pokarmowego był związany z 0,25% mniejszą zawartością tkanki tłuszczowej w ciągu 20 miesięcy prowadzenia badania. Oczywiście, zasada ta ma swoje pewne granice. Nie możesz po prostu jeść nieograniczonych ilości błonnika.

Owoce, warzywa, orzechy, nasiona i rośliny strączkowe to produkty bogate w błonnik, które można spożywać w ramach zdrowej, zbilansowanej diety.

4. Dodaj białko do swojej diety

Zwiększenie spożycia białka to kolejny prosty i skuteczny sposób na ograniczenie uczucia głodu i kontrolowanie apetytu. To z kolei może wspomagać kontrolę masy ciała i pomóc w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Badanie przeprowadzone na 20 młodych kobietach wykazało, że jedzenie wysokobiałkowego śniadania zmniejszyło głód oraz obniżyło poziom greliny czyli hormonu stymulującego głód. Warto zaznaczyć, że obniżenie poziomu greliny pozwala na łatwiejsze kontrolowanie ilości spożywanych w ciągu doby pokarmów.

Inne małe badanie wykazało, że spożywanie wyższej jakości białka (chodzi tu o białko pełnowartościowe) podczas posiłków wiązało się z mniejszą zawartością tłuszczu na brzuchu u badanych. Sugeruje to, że dieta wysokobiałkowa może pomóc poprawić skład budowy ciała i zwiększyć ogólną utratę tłuszczu.

Mięso, drób, owoce morza, rośliny strączkowe, jaja i produkty mleczne są wysokobiałkowymi składnikami, które mogą pomóc Ci szybko stracić tłuszcz z rąk. Uważaj jednak na spożywanie zbyt dużej ilości mleka. Laktoza w nim zawarta może powodować problemy trawienne.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

5. Rób ćwiczenia z własną masą ciała

Jeśli nie masz dostępu do siłowni lub brakuje Ci czasu, ćwiczenia z masą ciała to świetny wybór. Są one doskonałym sposobem na zwiększenie napięcia mięśni całego ciała. Ćwiczenia z masą własnego ciała polegają na wykorzystaniu siły przyciągania ziemskiego jako formy oporu. Dzięki temu ćwiczenia te pozwalają zwiększyć masę mięśniową i siłę trenowanych mięśni.

Jest to nie tylko wygodne i niedrogie podejście, ale może również przynieść całkiem imponujące wyniki.

Na przykład, w jednym badaniu z udziałem 23 mężczyzn stwierdzono, że kalistenika, czyli rodzaj ćwiczeń polegających na wykorzystaniu właśnie masy własnego ciała, skutecznie zwiększała siłę górnej części ciała.

Jeżeli zatem nie jesteś przekonana do ćwiczeń na siłowni a chcesz schudnąć z ramion – zacznij ćwiczyć z własną masą ciała!

6. Kontroluj swój sen

Do osiągnięcia najlepszych rezultatów nie wystarczy wprowadzenie zmian w diecie i schemacie ćwiczeń. Są to oczywiście bardzo ważne czynniki leżące u podstaw korzystnych zmian jednak należy uwzględnić coś jeszcze. Ilość wysokiej jakości snu w ciągu każdej doby jest bardzo ważnym czynnikiem. Absolutnie należy wziąć go pod uwagę jeżeli chcesz schudnąć z ramion i poprawić ogólny wygląd całego ciała.

Więcej informacji o tym kroku zamieściłem w artykule zatytułowanym „Jak Schudnąć z Twarzy?

Tak więc, jak schudnąć z ramion?

Oprócz wyjścia na siłownię, zmiana diety i utrzymanie ogólnie pojętego zdrowego stylu życia odgrywają kluczową rolę w regulacji składu ciała.

Wdrożenie tylko kilku ze zmian z powyższej listy może wspomóc odchudzanie i pomóc zrzucić zbędny tłuszcz z ramion. Wprowadź ich jak najwięcej do swojej codziennej rutyny, a efekt końcowy na pewno Cię zaskoczy!

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section