16 września, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Schudnąć z Ud i Łydek w 2 Tygodnie?

Jak Schudnąć z Ud i Łydek w 2 Tygodnie?

Aby schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie należy przede wszystkim w pierwszej kolejności skupić się na zastosowaniu diety niskowęglowodanowej, bogatej w białko i jednocześnie ubogiej w sód. Te proste działania pozwolą obniżyć obwód uda i łydki już tak naprawdę w ciągu 1 tygodnia.

Jak Schudnąć z Ud i Łydek w 2 Tygodnie? Jedz mało węglowodanów.

Na samym początku zaznaczę, że techniki tutaj opisane są raczej bliższe mianu sztucznej manipulacji metabolizmem dla osiągnięcia pożądanego efektu (zmniejszenie obwodu ud i łydek w 2 tygodnie) niż racjonalnych zasad zdrowego odżywiania. Nie zmienia to faktu, że w krótkim czasie można pozbyć się kilku kilogramów wody z organizmu osiągając efekt pewnego rodzaju odchudzenia.

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić by schudnąć z ud i łydek w 2 tygodnie jest obniżenie spożycia węglowodanów ogółem. Węglowodany magazynowane są w ciele człowieka pod postacią połączonych ze sobą cząsteczek glukozy, które nazywa się glikogenem (taki cały łańcuch cząsteczek glukozy). Naturalnie, chcemy aby Twój organizm zużył zapasy energii pozbywając się jednocześnie wody magazynowanej we wiązaniach glikogenu wraz z każdą cząsteczką glukozy.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Jak Schudnąć z Ud i Łydek w 2 Tygodnie? Jedz dużo białka.

Przede wszystkim duży udział białek w diecie pozwoli Ci odczuć większą sytość po posiłku dzięki czemu łatwiej będzie wytrzymać Ci przez odpowiedni czas w deficycie energetycznym. Pamiętaj, że aby doszło do zużywania zapasów glikogenu przez Twój organizm, musisz jeść mniej kalorii niż ich w rzeczywistości spalasz.

Jak Schudnąć z Ud i Łydek w 2 Tygodnie? Ogranicz spożycie sodu.

Ograniczenie spożycia sodu może być tak naprawdę kluczowe jeżeli chodzi o pozbycie się wody zmagazynowanej w organizmie. Kiedy sód, pod postacią np. soli kuchennej, dostaje się do Twojego organizmu w nadmiarze, naturalną reakcją obronną Twojego organizmu jest zatrzymanie wody ograniczenie jej wydalania z moczem. Dzieje się tak dlatego, że organizm chce wyrównać stężenia w płynach ustrojowych.

Ograniczenie spożycia sodu może w krótkim czasie pomóc Ci zrzucić nawet kilka kilogramów, nie mówiąc już o znacznej poprawie Twojego wyglądu. Pamiętaj żeby nie przesadzać z soleniem potraw i najlepiej całkowicie wykluczyć zjadanie produktów typu fast food.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

Uważaj, jesteś narażony na utratę potasu.

Gwałtowne zmiany wagi wiążą się w 99% przypadków ze zmianą nawodnienia tkanek ludzkiego organizmu. Jeżeli decydujesz się na obniżenie poziomu zmagazynowanej w organizmie wody, to musisz pamiętać, że wraz z wszechobecnym sodem, z Twojego organizmu będzie uciekał także potas – pierwiastek trudniejszy do uzupełnienia niż sód.

Zwróć koniecznie uwagę, aby spożywać odpowiednią ilość potasu w trakcie gdy Twoja waga gwałtownie się zmienia. Możesz to osiągnąć odpowiednio bilansując dietę poprzez wprowadzenie do niej produktów bogatych w potas, jak i poprzez spożywanie tego pierwiastka pod postacią suplementu diety bądź leku.

Po co zrzucać na 2 tyg? Nie lepiej na stałe?

Na samym końcu zadaj sobie pytanie: Lepiej zrzucić na 2 tygodnie, czy na stałe? Więcej na temat wyszczuplania ud dowiesz się z poniższych artykułów:

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section