28 stycznia, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Szybko Schudnąć z Brzucha bez Efektu Jojo?

Jak Szybko Schudnąć z Brzucha bez Efektu Jojo?

Istnieje kilka sprawdzonych rozwiązań by szybko schudnąć z brzucha bez efektu jojo. Przede wszystkim należy trzymać się jednej, podstawowej zasady aby efekt jojo nigdy nie wystąpił. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o co chodzi!

Aby szybko schudnąć z brzucha bez efektu jojo odstaw  z diety produkty pszeniczne oraz zawierające cukier rafinowany. Są nimi, jasne pieczywo, mąki wysokiego przemiału, makarony pszenne, słodzone napoje i słodycze. Jednocześnie ćwicz przez 30 minut dziennie biegając lub jeżdżąc rowerem. Dla najlepszego rezultatu wykonuj ćwiczenia na mięśnie brzucha, które opisane są poniżej.

Dlaczego w ogóle masz tkankę tłuszczową na brzuchu?

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Na samym początku warto byłoby zrozumieć przede wszystkim to, że tkanka tłuszczowa dla organizmu pełni całkiem istotną rolę. Poza potencjałem do regulacji hormonalnej organizmu człowieka, tkanka tłuszczowa odgrywa znaczącą rolę jako magazyn energii.

Być może w dzisiejszych czasach funkcja ta bardzo straciła na wartości, ponieważ dostęp do żywności jest aktualnie błyskawiczny, jednak w przeszłości ta zdolność do gromadzenia energii pomagała organizmowi człowieka przeżyć.

Kluczem do efektywnego gubienia niechcianego nadmiaru części ciała jest wytworzenie warunków, w których organizm będzie miał istotny powód do sięgnięcia po rezerwy energii zmagazynowane w tkance tłuszczowej, a nie na przykład do degradacji mięśni szkieletowych. Tak też niestety może się dziać w określonych sytuacjach.

O wpływie masy mięśniowej na proces redukowania wagi ciała pisałem już we wcześniejszym artykule o nr 33/90. Zachęcam Cię zatem do jego lektury.

Co jednak z tym chudnięciem tylko z brzucha? Niestety, nie mamy zbyt wielkich możliwości manipulowania tym procesem do tego stopnia by odchudzać tylko wybrane partie. Co więcej, w dużej mierze za to gdzie odkłada się tkanka tłuszczowa decyduje kod genetyczny. Jednych los obdarza łaskawie, a innych nie.

Na całe szczęście, obniżenie ogólnego stopnia otłuszczenia ciała zawsze będzie działać. Tu też nie ma większych przeszkód aby każdy z takiego procesu mógł skorzystać. Jeżeli przyjąć zatem scenariusz, w którym decydujesz się na zrzucenie kilku dodatkowych kilogramów, istnieją rozwiązania, które pomogą wybranym partiom ciała lepiej poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Napiszę to wyraźniej. Te rzeczy raczej nie będą działać w zadowalającym Ciebie stopniu, jeżeli jednocześnie nie wytworzysz w swoim organizmie stanu, w którym będzie on pobierał energię z tkanki tłuszczowej. Co to za „sztuczki”?

1. Poprawa ukrwienia „trudnych części ciała”

Poprzez sera wyszczuplające, masaże, pealingi, ciepło-zimne kąpiele (w tym morsowanie), trening.

Jak Szybko Schudnąć z Brzucha bez Efektu Jojo?
Kliknij i Poznaj Autora!
2. Zwiększenie spożycia płynów

Większość reakcji w ciele człowieka zachodzi w środowisku wodnym. Musisz pić dużo wody.

3. Bezpośrednie pobudzenie mięśni wybranej partii

Zbudowanie dodatkowych mięśni pod warstewką tłuszczu, poza podniesieniem spoczynkowego tempa przemiany materii, uatrakcyjni z powodzeniem wybraną partię ciała. Polepszy to także jej ukrwienie.

Nie oznacza to jednak, że sam trening będzie wystarczający! Wszystko zależy od ogólnych proporcji tkanki tłuszczowej do masy mięśniowej.

Podsumowanie

Chcąc poprawić wygląd wybranej partii ciała należy uwzględnić ogólny stan organizmu. Sposoby na podniesienie efektywności spalania tkanki tłuszczowej z wybranych partii będą skuteczne tylko z chwilą wytworzenia warunków pozwalających na czerpanie przez organizm zapasów energii z tkanki tłuszczowej.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

  1. Martynnna

    Witam. Zaczęłam ostatnio biegać. Czy godzinny wysiłek 4 razy w tygodniu pozwoli mi schudnąć z brzucha?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section