23 grudnia, 2020 Maciej M. Jeschke

Jak Wyszczuplić Łydki w Tydzień? 5 Kroków

Jak Wyszczuplić Łydki w Tydzień? 5 Kroków

Aby wyszczuplić łydki w tydzień ogranicz do minimum spożycie sodu oraz węglowodanów, a także wykorzystaj techniki automasażu w celu maksymalnego optycznego wyszczuplenia. Dobre rezultaty osiągniesz wprowadzając również sesje wysiłku fizycznego (np. rower) o umiarkowanej intensywności.

Spis Treści:

 1. Obniż ilość tkanki tłuszczowej.
 2. Zmniejsz krótkotrwale ich objętość
 3. Jak wyszczuplić łydki w tydzień? – LISTA
 4. Podsumowanie
Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Jak wyszczuplić łydki na dłużej niż tydzień? Obniż ilość tkanki tłuszczowej.

Pomimo tego, że w ciągu zaledwie jednego tygodnia jesteś w stanie osiągnąć zadowalające rezultaty jeżeli chodzi o wyszczuplenie łydek. Jako autor tego tekstu moralnie poczuwam się do obowiązku uświadomienia Tobie szerszej perspektywy. Być może jesteś już świadoma istoty zrównoważonego procesu odchudzania, a poszukiwania odpowiedzi jak wyszczuplić łydki w tydzień podyktowane są jedynie koniecznością delikatnego dociśnięcia pedału gazu w całym tym procesie.

Niezależnie od tego na jakim etapie pracy nad własnym ciałem się znajdujesz pamiętaj. Metody, które tu podaję są skuteczne na krótką metę i nietrwałe (co nie oznacza, że są nieskuteczne, bo są ?).

Mam tu na myśli to, że chcąc osiągnąć trwałe zadowolenie z uzyskania szczupłych łydek musisz skoncentrować się na fundamentalnym problemie jaki leży u podstaw Twojej samooceny, czyli nadmiarze tkanki tłuszczowej.

Jeżeli w tym momencie coś budzi w Tobie sprzeciw i myślisz sobie: „Mnie to nie dotyczy, chcę tylko odchudzić łydki bo za tydzień idę na imprezę, a poza tym nie mam żadnego nadmiaru tkanki tłuszczowej” to pamiętaj proszę, że statystycznie każdy ma co zrzucić.

Zresztą, nie musisz wierzyć mi na słowo. Po prostu popatrz na to badanie, które jak jedno z wielu ukazuje parametr nazywany procentowym udziałem tkanki tłuszczowej w ciele. Wszędzie wygląda to tak samo, zawsze jest potencjalna przestrzeń kilku procentów, które najzwyczajniej w świecie możesz spalić.

Association between physical activity and body fat percentage, with adjustment for BMI: a large cross-sectional analysis of UK Biobank

Sprawdź empirycznie ilość tkanki tłuszczowej

Poniżej opisuję kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą na szybką manipulację objętości Twoich łydek (czyli to ten parametr, który decyduje o szczupłości), jednak zanim do nich przejdziesz proponuję Ci wykonać szybki test.

Usiądź na krześle bądź kanapie, a następnie złap dwoma placami (kciukiem oraz palcem wskazującym) maksymalnie gruby fałd skórny zaraz pod Twoim kolanem (tak aby złapać skórę łydki). W tej warstwie znaczną część stanowi tkanka tłuszczowa i to jej redukcja stanowi największy potencjał do poprawy Twojego wyglądu i bycia szczupłą. Wyobraź sobie czysto hipotetycznie, jak zmieniłoby się Twoje ciało gdyby grubość Twojej skóry (i tkanki tłuszczowej, która się pod nią znajduje) była nie większa niż kartka papieru? ? (oczywiście jest to już poziom mistrzowski, traktowany niczym Złoty Graal kulturystyki).

Mierzenie fałdów skórnych jest tak naprawdę całkiem wiarygodną metodą oceny stanu zatłuszczenia ciała (procent tkanki tłuszczowej w ciele). Poniżej widzisz wykonywanie pomiaru fałdomierzem. Jest to urządzenie, które zwraca grubość fałdu skórnego w milimetrach.

Jak Wyszczuplić Łydki w Tydzień? 5 Kroków
Źródło, wformie24.poradnikzdrowie.pl

Jak wyszczuplić łydki w tydzień? Zmniejszając krótkotrwale ich objętość

Jak już wcześniej napisałem, przedział czasu równy 1 tygodnia pozwala nam co najwyżej na skuteczne manipulowanie ilością zgromadzonej wody oraz składników odżywczych w warstwie skóry oraz tkanki mięśniowej.

Aspekt pozbywania się nadmiaru tłuszczu nie stracił w tym wymiarze absolutnie na wartości, jednak okres tygodnia to zdecydowanie zbyt mało aby zauważyć w tej kwestii istotne różnice.

Ilość tłuszczu w Twoim ciele to efekt nawyków i przyzwyczajeń wynikających ze stylu życia oraz odżywiania, więc ich zmiana nie zachodzi tak szybko.

Pomimo tej na pozór smutnej prawidłowości, wciąż możesz trochę pokombinować z własnym ciałem. Pamiętaj jednak, aby zachować w tym wszystkim zdrowy rozsadek i upewnić się, że nie ciążą na Tobie Problemy zdrowotne (jak np. choroby układu krążenia). W pewien sposób te metody to jak jazda samochodem na niskim biegu i wysokich obrotach – nie jest to dobry sposób na pokonywanie długich odległości.

Jak wyszczuplić łydki w tydzień?

 1. Obniż spożycie sodu
 2. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie
 3. Rozpocznij dietę niskowęglowodanową
 4. Pobudź krążenie w tkankach
 5. Obniż ogólną zawartość tkanki tłuszczowej
1. Obniż spożycie sodu

Nadmiar sodu w diecie to rzecz niezwykle popularna, szczególnie w kulturach czerpiących dużo ze stylu żywienia krajów zachodnich, cechujących się wysokim stopniem rozwinięcia. Niestety, rozwój ten nie idzie w parze z rozwojem świadomości konsumentów, przez co wybierają oni często wiele produktów zawierających duże ilości sodu.

Zawartość sodu w wybranych produktach spożywczych
ProduktZawartość sodu mg/100g
Dorsz wędzony1170
Śledź marynowany1090
Szynka wiejska1026
Sos keczup962
Ogórek kwaszony703
Groszek zielony konserwowy178
Zawartość sodu i soli w produktach świeżych i przetworzonych, Źródło NCEZ

Z tym elektrolitem jakim jest sód jest tak, że z jednej strony jest absolutnie niezbędny do życia, a z drugiej strony jego nadmiar może powodować niechciane zatrzymanie wody w tkankach (i powodować np. nadciśnienie).

Objawiać się to może dodatkowo efektem spuchnięcia, odwrotnością szczupłości. Chcąc upewnić się, że nie spożywasz nadmiaru tego pierwiastka, najlepiej zacznij komponować swoje posiłki z niskoprzetworzonych produktów oraz ogranicz solenie potraw.

Jak Wyszczuplić Łydki w Tydzień? 5 Kroków
Kliknij i Poznaj Autora!
2. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie

Aspekt ten szeroko opisałem już w poprzednim artykule, do którego link znajdziesz poniżej. Na ten moment krótkie przypomnienie: kobietom zaleca się przyjmowanie 2 l płynów każdego dnia.

Ile Powinienem Pić Wody?

3. Rozpocznij dietę niskowęglowodanową

Węglowodany w diecie człowieka czasami określa się podstawowym źródłem energii, jako że w ostatecznym rozrachunku tkanki człowieka pobierają energię  glukozy. Oczywiście prawda jest taka, że za substrat do wytworzenia energii niezbędnej do życia mogą posłużyć także białka oraz tłuszcze. Natomiast to właśnie węglowodany pod postacią glikogenu mogą magazynowane być w wątrobie oraz mięśniach. Obecność glikogenu w tych tkankach zapewnia ciągłość w dostawie glukozy całemu organizmowi (glikogen mięśniowy nie może posłużyć dostarczaniu wolnej glukozy do krwioobiegu, [Źródło]).

Ograniczenie spożycia węglowodanów powoduje naturalnie obniżenie ich zapasów (to trochę jak z oszczędnościami na Twoim koncie bankowym, kiedy otrzymujesz niższą wypłatę, a wydatki wciąż są takie same). Glikogen to połączone ze sobą cząsteczki glukozy. Co istotne, połączenie wielu cząsteczek glukozy w łańcuch glikogenu wymaga jednoczesnego związania w nim cząsteczek wody.

Jak Wyszczuplić Łydki w Tydzień? 5 Kroków
Trener Personalny i Dietetyk – Maciej Jeschke

Jak już rozumiesz, z równania chemicznego wynika to, że woda nawet w takiej postaci magazynowana jest w Twoim ciele. Obniżenie zapasów glikogenu w mięśniach spowoduje zatem znaczne obniżenie ich objętości (utrata wody wraz z utratą zapasów energii).

Więcej na ten temat pisałem w jednym z wcześniejszych artykułów, do którego odniesienie zamieszczam poniżej. Pamiętaj jednak, że długotrwałe drastyczne modyfikacje stylu odżywiania, wykonywane bez specjalistycznej wiedzy i na własną rękę mogą skończyć się dla Ciebie trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Proszę, zachowaj rozsądek.

7 Sprawdzonych Metod na Szybkie Schudnięcie

4. Pobudź krążenie w tkankach

Krew krążąca po całym ciele zapewnia Twoim tkankom wymianę wszystkich niezbędnych substancji (w tym pozwala na wydalanie wody powstałej w trakcie spalania węglowodanów). Skuteczność tego punktu zależy bezpośrednio od zastosowania w odpowiedni sposób poprzednich punktów. Poprawić krążenie w tkankach możesz poprzez zabieg nazywany automasażem (lub poprzez aktywność fizyczną).

Jednak raczej na Twoim miejscu nie oczekiwałbym spektakularnych rezultatów w wyszczupleniu łydek (tym bardziej w 1 tydzień) od samego rolowania tkanek. Mimo wszystko proces ten wspomaga regenerację opracowywanych okolic ciała poprzez lepsze ich ukrwienie i dotlenienie (podobnie jak umiarkowany wysiłek).

Wałek piankowy do automasażu wygląda tak:

Jak Wyszczuplić Łydki w Tydzień? 5 Kroków

Tutaj masz przydane wideo z instruktażem:

Jak Wyszczuplić Łydki w Tydzień? 5 Kroków

Z kolei więcej o regeneracji oraz automasażu przeczytasz pod tym linkiem:

Jak Wspomóc Regenerację Po-treningową?

5. Obniż ogólną zawartość tkanki tłuszczowej

Sumienne realizowanie tylko tego punktu przez odpowiednio długi czas (na pewno dłuższy niż 1 tydzień ?) da Ci o wiele lepsze rezultaty niż wszystkie razem wzięte punkty powyżej. Przemyśl zatem w perspektywie kolejnych lat życia, czy nie warto poświęcić temu odrobiny wysiłku.

Podobne artykuły:

 1. Jak Odchudzić Łydki i Kostki? 5 kroków
 2. Jak Wyszczuplić Łydki na Orbitreku?
 3. Czy Skakanie na Skakance Rozbudowuje Łydki?
 4. Jak Schudnąć z Ud i Łydek w 2 Tygodnie?
 5. Wysmuklenie Łydek Nadmiernie Umięśnionych – 3 Sposoby
 6. Jak Się Mierzyć? – 8 Zasad Zanim Zaczniesz Odchudzanie!

Podsumowanie

Moja propozycja jest taka. Zmierz obwód łydek (tu masz kompletną instrukcję: link )Przez tydzień sumiennie realizuj punkty 1-4. Po tym czasie wyznacz cel obniżenia tkanki tłuszczowej o 2-3% masy własnego ciała i realizuj go przez kolejne tygodnie. Na samym końcu pamiętaj, że Fitsy Tworzone jest z myślą o osobach takich jak Ty, więc jeżeli chciałabyś o coś zapytać – nie krępuj się i wyślij do mnie wiadomość! ? Powodzenia!

, , , , , , , , , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section