26 stycznia, 2020 Maciej M. Jeschke

Jesteś na Diecie i po Posiłku Wciąż Jesteś Głodny?

Masz wówczas ochotę na coś słodkiego? Podjadasz przez to między posiłkami? Sprawdź mój szybki i łatwy sposób na uporanie się z tym problemem!

Masz wówczas ochotę na coś słodkiego? Podjadasz przez to między posiłkami? Sprawdź mój szybki i łatwy sposób na uporanie się z tym problemem!

Na samym początku dużych zmian w sposobie odżywiania, możesz doznawać uczucia pewnego dyskomfortu. Jeżeli Twoja nowa dieta ukierunkowana jest na spadek masy ciała, to może nieustannie towarzyszyć Ci dość typowe uczucie niedojadania, czyli wiecznego głodu. Spowodowane może to być zmniejszeniem się objętości posiłków i dużą zmianą produktów z jakich zaczynasz komponować dania.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

To uczucie często kształtuje się na poziomie Twojej psychiki. To ważne by mieć tego świadomość, że chęć na dalsze jedzenie wynika w dużej mierze ze złego przyzwyczajenia. Na całe szczęście problem jest uporczywy raczej tylko na początku, do czasu gdy ciało przyzwyczai się do nowej sytuacji deficytu energetycznego. Wówczas uczucie głodu staje się mniej wyraźne.?

Jednak do czasu wspomnianej adaptacji masz przynajmniej jedno rozwiązanie, które możesz zastosować by wyeliminować permanentny głód. Opiera się ono na zasadzie mechanicznego pobudzenia ścianek żołądka. W pewnym sensie, oszukasz swoje ciało.

Do tej pory zjadając zbyt duże porcje przyzwyczaiłeś ścianki żołądka do wysyłania komunikatu o treści „jestem już najedzony” dopiero wtedy, gdy zjadłeś dużo. Za dużo. Wypijając po posiłku szklankę wody spowodujesz podobny efekt stymulujący żołądek. Odczucie sytości dzięki takiemu rozwiązaniu pojawia się zazwyczaj nieco szybciej i może dać pewnego sensu ukojenie. Przynajmniej do czasu, gdy organizm się przyzwyczai.

Jesteś na Diecie i po Posiłku Wciąż Jesteś Głodny?
Kliknij i Poznaj Autora!

Podsumowanie

Uczucie wiecznego głodu nie musi być nieodłącznym elementem gubienia wagi. Zjawisko to może pojawiać się często na samym początku procesu jednak przeważnie jego nasilenie wraz z upływem czasu spada.

Jeżeli uczucie głodu nie mija przez wiele tygodni, prawdopodobnie zachodzi istotna konieczność wprowadzenia zmian do diety.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Komentarzy (4)

  1. fitnesiara

    Mam problem z piciem wody, udaje mi się maksymalnie 1-2 szklanki dziennie. Co może mi pomóc aby spożywać jej więcej?

    • Pytanie bardziej powinno pójść w stronę tego ile zjadasz aktualnie kalorii i ile rzeczywiście powinieneś spożywać. Same produkty to jedynie puzzle, z których musisz ułożyć większy obrazek. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section