5 sierpnia, 2020 Maciej M. Jeschke

Na Jakich Przyrządach Ćwiczyć na Siłowni Żeby Schudnąć?

Na Jakich Przyrządach Ćwiczyć na Siłowni Żeby Schudnąć?

Aby schudnąć zacznij ćwiczyć na siłowni na przyrządach angażujących do pracy jak najwięcej mięśni w trakcie pojedynczego ruchu. Przykładami takich przyrządów są: Low Row, Chest Press, czy też Leg Press. Dodatkowo, do osiągnięcia pożądanego efektu będziesz musiał utrzymać spożycie kalorii 15-25% poniżej Twojego CPM.

Na Jakich Przyrządach Ćwiczyć na Siłowni Żeby Schudnąć? – Na takich, które pomogą Ci spalić dużo kalorii

Podstawowym założeniem utraty zapasów tkanki tłuszczowej jest doprowadzenie do takich warunków, w których Twoje ciało po nie sięgnie. Wydawać by się mogło, że to bardzo oczywista sprawa, i że wystarczy poćwiczyć żeby zobaczyć rezultat. Owszem, niektóre osoby mogą spodziewać się, że samo rozpoczęcie treningów pomoże im schudnąć. Przede wszystkim takiego efektu mogą spodziewać się wszyscy, którzy od miesięcy czy też lat utrzymują swoją wagę w normie.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Sprawdź Aplikację Fitsy!

Z równania bilansu energetycznego wynika jasno, że aby spalać tłuszcz należy doprowadzić do deficytu energetycznego (chociaż to mega uproszczenie). Możesz to zrobić albo zaczynając jeść mniej, albo rozpoczynając treningi na siłowni.

Jeżeli chodzi o same treningi, to polecam Ci skupić się na wykonywaniu wyłącznie ćwiczeń złożonych. Takim działaniem na każdej sesji spalisz po prostu dużo kalorii. Ćwiczenia, które aktywują jednocześnie wiele mięśni do pracy to najlepszy wybór dla osób chcących schudnąć.

Jak często ćwiczyć?

Z rodzajem wykonywanych ćwiczeń bezpośrednio powiązane jest pytanie o to jak często te ćwiczenia faktycznie trzeba wykonywać. Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. To jak często powinieneś ćwiczyć zależy od naprawdę wielu czynników. Generalnie w procesie odchudzania przyjmuje się zasadę, że im większa suma włożonego wysiłku tym lepsze efekty. Jednocześnie jeżeli jesteś osobą początkującą to wybij sobie z głowy codzienny trening siłowy. Szybciej doprowadzisz tym do wypalenia niż realnego efektu. Więcej na temat polecanej częstotliwości treningów przeczytasz w poniższych artykułach.

Jak często ćwiczyć żeby były efekty?

Ile razy w tygodniu ćwiczyć?

Na Jakich Przyrządach Ćwiczyć na Siłowni Żeby Schudnąć? – Przykłady przyrządów

Przyrządy z jakich faktycznie powinieneś korzystać zależą w 100% od tego co masz do dyspozycji. Nie ukrywajmy tego, siłownie wyposażone są naprawdę różnie. Im większy klub, tym większej różnorodności maszyn można się spodziewać. Poniżej znajdziesz kilka polecanych przeze mnie przyrządów, z których zawsze bez wahania możesz korzystać.

Poznaj Autora - Maciej M. Jeschke
Poznaj Autora – Maciej M. Jeschke

Podsumowanie

Twoje powodzenie w odchudzaniu zależy od tego jak skutecznie uda Ci się znaleźć optymalne dla siebie rozwiązania. Trening siłowy jest bardzo skutecznym narzędziem pomocnym w walce z nadmiarem tłuszczu, jednak dopiero stosowany wymiennie z innymi metodami treningowymi pozwala osiągnąć maksymalny potencjał w redukcji.

Na sam koniec jeszcze zostawiam link do artykułu, w którym udowadniam przewagę treningu siłowego nad ćwiczeniami tlenowymi (co nie oznacza, że masz ćwiczyć tylko siłowo!).

Jak ćwiczyć żeby schudnąć, a nie nabrać mięśni?

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section