28 lipca, 2020 Maciej M. Jeschke

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców

Najmniej Tuczące Owoce - 10 Niskokalorycznych Owoców

Arbuz (30 kcal/100 g), truskawki (32 kcal/100 g), jabłka (52 kcal/100 g), gruszka (57 kcal/100 g), ananas (50 kcal/100 g) i inne soczyste owoce, które zostały opisane poniżej cechują się stosunkowo dużą zawartością wody. Są dzięki temu mniej kaloryczne bo zawierają niewielką ilość cukrów. Poniżej zamieszczam listę. Oto najmniej tuczące owoce.

1. Maliny (28 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Malina właściwa

Malina właściwa to gatunek wieloletniej rośliny z rodziny różowatych, który w Polsce występuje bardzo powszechnie. Na potrzeby przemysłu spożywczego uprawia się rośliny na zbiór owoców. Owoce najczęściej są czerwone, jednak uprawiane są także gatunki, których owoce są żółte, a niektóre nawet ciemno-purpurowe. Malina stanowi bogate źródło witaminy C (31,4 mg / 100 g). To jednocześnie jeden z najmniej tuczących owoców.

2. Arbuz (30 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Arbuz zwyczajny

Inna, mniej popularna nazwa arbuza to kawon. Arbuz to rodzaj rośliny z rodziny dyniowatych. Obejmuje on zasadniczo 4 gatunki, jednak największe znaczenie użytkowe ma arbuz zwyczajny. Ten gatunek tworzy właśnie znany wszystkim soczysty miąższ. Arbuz także zasługuje na miano jednego z najmniej tuczących owoców.

3. Truskawki (32 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Poziomka truskawka

Truskawka to pospolita nazwa poziomki truskawki czyli rośliny powstałej z mieszanki dwóch gatunków roślin z rodziny różowatych. Mieszaniec ten, co ciekawe, powstał w Europie. Uprawia się go ze względu na jadalne owoce znane chyba wszystkim. Owoce truskawki, tak jak i malin, są bogatym źródłem witaminy C (66 mg/100 g). Dodatkowo, to jeden z najmniej tuczących owoców.

4. Pomelo (38 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Pomarańcza olbrzymia

Pomelo to tak naprawdę pomarańcza olbrzymia. Nazywana bywa też czasem pompelą czy szadokiem. Jest to gatunek rośliny wieloletniej z rodziny rutowatych. Owoce pomelo również, tak jak i truskawek malin, zawierają dużo witaminy C.

5. Brzoskwinia (40 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Brzoskwinia zwyczajna

Brzoskwinia, czyli brzoskwinia zwyczajna to gatunek drzewa należący do rodziny różowatych. Obecnie roślinę spotyka się wyłącznie w uprawach, nie rośnie dziko. Owoce brzoskwini posiadają skórkę z charakterystycznym miękkim kożuszkiem, a jeden owoc z pestką waży około 100 g.

6. Ananas (50 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Ananas czubaty

Ananas jadalny bywa nazywany również ananasem właściwym lub ananasem czubatym. Duży owoc o owalnym kształcie, którego powierzchnia jest twarda i trudno jest ją oddzielić od miąższu. Wiele osób z tego względu decyduje się na ananasa sprzedawanego w formie krojonej i zapuszkowanej z dodatkiem syropu cukrowego. Taka forma nie jest jednak polecana do spożycia, ponieważ zawiera mnóstwo dodanego w trakcie przetwórstwa cukru. Zjadaj tylko świeże owoce ananasa.

7. Nektarynka (50 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Nektarynka

Nektarynka to tak naprawdę grupa odmian brzoskwini zwyczajnej. Od owoców brzoskwini nektarynkę odróżnia przede wszystkim gładka i śliska skórka. Nektarynkę uprawia się także w Polsce i czasami można spotkać ją także w formie suszonej.

8. Jabłko (52 kcal/100 g)

Najmniej Tuczące Owoce – 10 Niskokalorycznych Owoców
Jabłoń z owocami

Jabłko to nic innego jak owoce drzew z rodzaju jabłoń. W sprzedaży i uprawie występuje jako gatunek nazywany jabłonią domową. W 2018 roku w Polsce wyprodukowano 4 tony jabłek i co ciekawe była to liczba konkurująca z liczbą produkcji Stanów Zjednoczonych.

9. Gruszka (57 kcal/100 g)

Najmniej tuczące owoce
Gruszki

Gruszkami nazywane są owoce gruszy – rodzaju niewielkich drzew z rodziny różowatych. Gatunki gruszy potrafią bardzo łatwo krzyżować się między sobą przez co systematyka gruszy jest bardzo zwiła. Blisko 85% masy owocu stanowi woda.

10. Kiwi (61 kcal/100 g)

Najmniej tuczące owoce
Kiwi

Kiwi bywa czasem nazywane również agrestem chińskim. Te jadalne owoce o kwaskowatym smaku zawierają sporo, bo blisko 60 mg/100 g witaminy C. Świetnie sprawdzają się jako dodatek do deserów czy składnik sałatek owocowych.

Jeżeli zastanawiasz się ile tak naprawdę możesz jeść aby nie przytyć to polecam Ci przeczytać ten artykuł:

http://fitsy.eu/jak-jesc-duzo-i-nie-tyc/

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section