9 marca, 2020 Maciej M. Jeschke

Trening Siłowy Dla Kobiet. 5 Powodów By Zacząć Ćwiczyć!

Trening Siłowy Dla Kobiet. 5 Powodów By Zacząć Ćwiczyć!

Trening siłowy dla kobiet, czy to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, czy trening siłowy dla kobiet jest bezpieczny?
Poznaj 5 powodów dlaczego kobiety nie powinny obawiać się ćwiczeń z ciężarami!

Trening siłowy dla kobiet budzi obawy

Trening siłowy dla kobiet stanowi często przyczynę strachu Pań. Często pojawiają się obawy dotyczące tego, czy na pewno właściwy będzie dla nich ten typ wysiłku. Zazwyczaj wzbudza on skojarzenia głównie z mężczyznami. Więc, czy płeć piękna „nadaje się” na siłownię? Oczywiście, że tak!

5 powodów przemawiających za treningiem siłowym dla kobiet

Powód #1 – Trening siłowy dla kobiet nie zagraża kobiecości sylwetki.

Trening siłowy dla kobiet nie stanowi zagrożenia. Ani dla ich wyglądu ani dla zdrowia. Jest tak dlatego, że organizm kobiety nie produkuje tak dużych ilości testosteronu jak w przypadku mężczyzn. Ze względu na ten fakt nie będą one podnosić ogromnych ciężarów, a co za tym idzie, nie grozi im zbudowanie ogromnej masy mięśniowej, charakterystycznej dla zawodowych kulturystów.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Oczywiście, sylwetka może stać się bardziej umięśniona, lecz proces ten da się w pełni kontrolować. Odpowiednio przygotowany plan treningowy pozwala wyrzeźbić sylwetkę, a nie uczynić z kobiety „mięśniaka”. Gdyby tak po prostu można było przybrać „za dużo” mięśni, to cała męska populacja aktywnie by trenowała, a kobiet na siłowni by raczej nie było – jednak, jak łatwo zauważyć – tak nie jest.

Ponadto testosteron, nawet w niewielkich ilościach, w których występuje, jest kobietom niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki regularnym treningom jego poziom wzrasta, co przynosi bezpośrednie korzyści dla zdrowia. Pobudza on aktywność genów, które są odpowiedzialne za wzrost mięśni i pozwala na zachowanie wysokiej sprawności całego ciała.

Ilość testosteronu maleje niestety u każdego człowieka wraz z wiekiem, a tendencja spadkowa zaczyna się już około 25-27 roku życia. Dlatego też warto wiedzieć, że trening siłowy dostosowany do indywidualnych potrzeb kobiety, umożliwi jej osiągnięcie pięknie wyrzeźbionego ciała, a nie męskiej muskulatury.

Powód #2 – Trening siłowy dla kobiet nie powoduje zmniejszania się biustu!

Trening siłowy dla kobiet z założenia nie powoduje zmniejszenia się biustu. Jego przyczyną może być jedynie utrata tkanki tłuszczowej, co zazwyczaj jest korzystnym dla zdrowia i sylwetki efektem. Proces ten może być spowodowany różnymi czynnikami, w tym wieloma typami ćwiczeń czy stosowaniem diety redukcyjnej. Kobiece piersi są zbudowane zarówno z tkanki tłuszczowej, gruczołów oraz mięśni.

W procesie chudnięcia tracimy tkankę tłuszczową równomiernie z całego ciała, a więc dotyczy to też okolic biustu. W sytuacji, kiedy kobieta wykonuje zbyt wiele ćwiczeń i treningów przyspieszających przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej to jej biust może dodatkowo na tym „stracić”.

Trening Siłowy Dla Kobiet. 5 Powodów By Zacząć Ćwiczyć!
Kliknij i Poznaj Autora!

Warto jednak wiedzieć, że ćwiczenia nie są bezpośrednią przyczyną zmniejszania się biustu. W zasadzie można powiedzieć, że te kobiety, których piersi zbudowane są w dużej mierze z tkanki tłuszczowej w układzie, gdy przeważa ona nad gruczołami, będą one bardziej narażone na malenie biustu.

Jednakże tak jak wspomniałem, proces ten mogą wywołać liczne czynniki. Stosując odpowiednio dopasowany trening siłowy dla kobiet oraz poprawnie zbilansowaną dietę ryzyko to zostaje zminimalizowane.

Oczywiście należy uwzględnić, że biust może nieco zmaleć, kiedy zaczniemy trenować, jednakże przy nastawieniu nie tylko na redukcję tkanki tłuszczowej, ale również wzmacnianie i budowanie mięśni, strata taka nie będzie zbyt znaczna, a w zamian uzyskamy podniesiony i jędrny biust.

Powód #3 – Nie trzeba się wstydzić nieidealnej sylwetki. Trening siłowy dla kobiet ją poprawi!

Często niedoskonałości w sylwetce powodują, że wstydzimy się swojego ciała w stroju sportowym. Należy jednak zadać sobie pytanie – po co przychodzimy na siłownię? Otóż, aby te niedoskonałości eliminować. Nikt od samego początku nie był umięśnionym „półbogiem”.

To dość oczywiste, że na początku naszej przygody z siłownią jesteśmy osobami początkującymi. Dotyczy to zarówno korzystania z niej, jak i wykonywaniu pierwszych treningów.

Nie można więc przejmować się opinią innych i pozwolić na to, aby była ona dla nas ważniejsza niż własne dobro. Przy odpowiednim zaangażowaniu niedoskonałą sylwetkę można wyrzeźbić do poziomu „wow”, a dawni szydercy. zamiast z pogardliwym uśmiechem będą spoglądać z podziwem bądź zazdrością. Przyjemne uczucie, prawda

Warto także wiedzieć, że Panie nie powinny na samym początku wymagać od siebie zbyt wiele i udawać, że siłownię znają lepiej niż własną torebkę. Pierwsze treningi siłowe dla kobiet najlepiej przejść w towarzystwie doświadczonego instruktora bądź trenera personalnego.

Jeżeli decydujemy się na „samotną” ścieżkę, warto zacząć ćwiczenia od sprzętu, z którego korzystaliśmy gdzieś wcześniej – rower stacjonarny, bieżnia czy TRX są przyjaciółmi każdej osoby początkującej.

Zawsze można też iść na siłownię z kimś znajomym, czy zapytać o pomoc innego ćwiczącego. Nie należy się bać. Każdy rozpoczyna trening z myślą o udoskonalaniu siebie, nie zaś krytyce osób, które są kilka kroków za nami.

Powód #4 – Seksistowskie uwagi to już przeszłość! Trening siłowy dla kobiet już nie dziwi mężczyzn.

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Choć na dziś dzień ten problem niemal całkowicie zniknął, to warto poruszyć jego temat. Jeszcze kilka lat temu bywało, że Panie obawiały się męskich spojrzeń i wstydziły się ćwiczyć swobodnie.

W obecnych czasach na siłowni można jednak spotkać zarówno wiele kobiet, jak i mężczyzn. Zdarza się nawet, że to właśnie kobiety wykazują większą frekwencję. Z tego też powodu podejście mężczyzn uległo zmianie na przestrzeni lat. Dziś są one traktowane z odpowiednim szacunkiem, jak równy z równym.

Oczywiście wszędzie można spotkać osobę, która będzie niemiła czy niekulturalna. Jest to jednak takie samo ryzyko jak w każdym innym miejscu publicznym. W końcu codziennie bywamy w licznych lokalizacjach i nie rezygnujemy z nich tylko dlatego, że możemy spotkać kogoś, kto okaże nam negatywny stosunek.

Warto też wiedzieć, że dziś nie jest trudno wybrać po prostu inną siłownię. Poszukajmy miejsca, w którym będzie nam odpowiadać nie tylko wyposażenie, ale i otoczenie. Konkurencja jest duża – korzystajmy z tego! Tutaj znajdziesz ranking największych sieci siłowni w Polsce.

W ostateczności z pomocą przychodzą siłownie przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Jeżeli obecność mężczyzn stwarza dla Ciebie zbyt duży dyskomfort, spróbuj odszukać takie miejsce. W większości dużych miast jest od kilku do kilkunastu tego typu obiektów. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z treningiem siłowym dla Pań.

Powód #5 – Trening siłowy dla kobiet to dobry sposób na świetne samopoczucie i poprawę stanu zdrowia.

Choć wydaje się to odrobinę nieintuicyjne to w czasie, gdy brakuje nam energii, powinniśmy skorzystać z aktywności fizycznej. Nie tylko podczas treningu siłowego dla kobiet, ale i każdej jego innej formy w organizmie następuje wzrost wydzielania endorfin. Substancje te odpowiadają za poprawę nastroju.

Odpowiednio zaplanowany i wykonany trening nie tylko nie będzie wyczerpujący, ale za to spowoduje zwiększenie motywacji do zwiększenia codziennej aktywności. Regularne ćwiczenia zwiększają pewność siebie poprzez poprawę wyglądu ciała.

Ćwiczenia na siłowni umożliwiają też zmniejszenie skutków wpływu negatywnych czynników środowiskowych związanych z codziennymi obowiązkami, pracą. Temat ten poruszyłem już przy okazji wpisu na temat „Dlaczego warto trenować mięśnie grzbietu?„. Zachęcam Cię zatem gorąco do jego lektury!

Sprawdź Aplikację Fitsy!
Kliknij i Sprawdź Aplikację Fisty!

Trening siłowy dla kobiet to narzędzie doskonałe dla wszystkich Pań!

Treningi siłowe poprawiają pracę serca oraz całego układu krwionośnego. Ciało staje się bardziej elastyczne, a nastrój niesamowicie się poprawia. Zdecydowanie są to korzyści, które docenią wszystkie Panie niezależnie od wieku. Mam nadzieję, że dzięki lekturze tego tekstu zachęciłem Was nieco, drogie Panie, do treningu siłowego.

, , , , ,

Maciej M. Jeschke

Mam na imię Maciej. Od ponad 6 lat pracuję jako trener personalny i dietetyk.

Komentarz (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bycie FIT jest proste!
Przekonaj się.

Diety układane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia.
Zrób pierwszy krok w stronę zmiany.

Studio Gdańsk

Antoniego Lendziona 4B/6
80-264, Gdańsk
POL

maciej@maciejj17.sg-host.com

Nawigacja

Fitsy by Maciej M. Jeschke

© 2019 – 2021
contact-section